У березні з»явиться Коран українською мовою.

У березні з»явиться Коран українською мовою.

Цьогоріч світ побачить україномовне видання Корану від видавництва «Основа».

Для цього  кандидат історичних наук, перекладач та дослідник Михайло Якубович перекладав Коран українською мовою 5 років.

quran

За статистикою, в Україні проживає близько мільйона мусульман. Видавці книги вважають, що її поява –  важлива для кожного українця, адже це не лише головна книга ісламу, але й важлива частина світового спадку. Ця книга має допомогти нам краще зрозуміти і пізнати одне одного.

Перші спроби перекласти Коран староукраїнською мовою були зроблені ще у ХVІІ столітті. Сучасною українською мовою Коран намагався перекласти львівський поліглот Олександр Абранчак-Лисенецький, але ці тексти так і не були опубліковані. Варто зазначити, що Михайло Якубович теж зіткнувся з певними перепонами під час роботи над священним писанням мусульман, перш ніж переклад офіційно затвердила комісія у центрі Короля Фагда в Медині.

koran-v-nashei-zhizni

Перекладач дуже довго працював над ісламською релігійною лексикою, добирав такі поняття, які були б звичними для українського читача і в той же час передавали суть оригіналу.

Коран — священна книга мусульман, була записана більше чотирнадцяти сторіч тому. В ній нараховується 114 сур (розділів) різної довжини, а всі сури у свою чергу розбиті на аяти (вірші). За різними підрахунками, в Корані від 6204 до 6236 аятів і понад 320 тисяч літер. Це свого роду зібрання законів, яких дотримується кожен мусульманин.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *