Унікальну виставку «Світ писанки» відкрили в Ужгороді.

Унікальну виставку «Світ писанки» відкрили в Ужгороді.

«Світ писанки». Так називається унікальна виставка, яка представляє особливості писанкарства різних районів Закарпаття. Експозиція, представлена у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту – перша для області експозиція подібних масштабів та спрямування, що вичерпно демонструє автентичні техніки закарпатського писанкарства.

Експозиція є збірним унікальним доробком творчості, який розкриває дивосвіт унікальної писанкарської культури. На виставці можна ознайомитися зі стилістичними особливостями писанкарства бойківської, лемківської, гуцульської писанки, а також з різними техніками її створення. Адже географія писанкарства, представленого експозицією, надзвичайно широка: тут представлені роботи понад 20 майстрів з усіх районів Закарпаття. Серед них – і роботи вже досвідченої майстрині, 73-річної писанкарки Марії Хабавки, яка пише писанки бджолиним воском, використовуючи техніку різьбярства.

Спеціально для виставки, крім того, було здійснено і низку реконструкцій давніх писанок 20-30-х років.

Крім того, для експозиції створив “брендове” шоколадне пасхальне яйце і відомий закарпатський кондитер Валентин Штефаньо.

Писанки для українців завжди мали глибоке сакральне значення. Їх, на відміну від крашанок, ніколи не вживали у їжу, а збирали упродовж життя.

Одну із найбагатших та найоригінальніших приватних «писанкових» колекцій на Закарпатті зібрав художник Віктор Мигович. Чоловік, разом із кількома іншими колекціонерами, надав для виставки експонати із власної колекції, а маючи слово на відкритті експозиції, передав музею 10 унікальних писанок – 5 з Чернівеччини та ще 5 з Івано-Франківщини.

2

3

5

7

9

10

12

14

15

13

16

18

20

21

22

23

24

25

26

27

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *