Українці Нью-Йорка взяли участь у відкритті Меморіалу жертвам Голодомору

Українці Нью-Йорка взяли участь у відкритті Меморіалу жертвам Голодомору

Меморіал жертвам Голодомору в Україні урочисто відкрили та освятили у Вашингтоні 7 листопада 2015 року.

Washintong 020

 

На цю урочисту подію до американської столиці з’їхались тисячі українців та американців українського походження з різних куточків США.

Washintong 016

Washintong 015

Washintong 017
До прикладу, з Нью-Йорка до Вашингтона прибули чотири автобуси людей. Це представники двох українських банків, Українського Конгресового Комітету Америки та двох українських церков: Святої Трійці та Святого Духа.

Washintong 021

Washintong 003

Washintong 014
На урочистій церемонії була присутня дружина президента України Марина Порошенко. “Ми пам’ятаємо сьогодні кожну душу, кожну жертву, кожного мученика”, – наголосила пані Порошенко.

Washintong 028

Washintong 031
Серед почесних гостей – американські конгресмени та сенатори. А ще у перших рядах бійці української армії, які знаходяться на лікуванні у США. Учасники урочистої церемонії зустрічали українських героїв оплесками та вигуками «Дякуємо!».

Washintong 030

Washintong 024
Урочистий мітинг тривав більше трьох годин. Розпочався він під сильним дощем, але природа перейнялась настроєм та почуттями присутніх. Щойно розпочалась молитва, дощ вщух і засяяло сонце як символ відродження та незламності української нації.
Меморіал жертвам Голодомору в Україні освятили Патріарх Філарет (УПЦ КП) та Патріарх Святослав (УГКЦ).

Washintong 038

 

Washintong 033

 

Washintong 009

Washintong 037
Довідка: Монумент, автором якого є архітектор Лариса Курилас, має вигляд поля пшениці з написом “HOLODOMOR 1932-1933”. Пам’ятник відкрили в одному з найбільш людних місць столиці – Columbus Circle, поряд із центральним залізничним вокзалом (Union Station).

Washintong 005

Washintong 002
Ще у вересні 2012 року в Вашингтоні міська комісія з планування дала остаточну згоду на спорудження пам’ятника жертвам Голодомору в Україні у 1932-33 років у центральному районі столиці Сполучених Штатів. Закон щодо зведення Меморіалу був ухвалений у Конгресі ще 2005 року, президент Джордж Буш підписав його у жовтні 2006 року.

фото Валентини Медін

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *