Українці Англії закликають уряд Великої Британії захистити Україну від Росії.

Українці Англії закликають уряд Великої Британії захистити Україну від Росії.

Українська громада у Великобританії звернулася до керівника британського зовнішньополітичного відомства Філіпа Хеммонда з листом, в якому  закликала уряд Великої Британії захистити Україну від Росії.

“Ситуація на Сході України з кожним днем погіршується. Вона не зміниться до тих пір, поки Захід не вдасться до жорстких заходів для захисту Україну від російської агресії”, – йдеться в документі.

У своєму зверненні, копію якого направлено главі британського уряду Девіду Кемерону, генеральному секретареві ПАРЄ Турб’єрну Ягланду та Верховному представникові ЄС у закордонних справах та політиці безпеки Федеріці Могеріні, українська діаспора закликає:

  1. Визнати на міжнародному рівні так звані “Донецьку народну республіку” та “Луганську народну республіку” терористичними організаціями.
  2. Визнати на міжнародному рівні, що Україна знаходиться у стані війни проти терористів та надати Україні засоби захисту для протидії жорстоким атакам на її територіальну цілісність.
  3. Висунути чітку вимогу виведення російських військ та озброєння з суверенної території України.
  4. Впроваджувати подальші санкції проти Російської Федерації, виключити її із банківської системи SWIFT та призупинити видачу туристичних віз громадянам Російської Федерації до країн Заходу.
  5. Вжити кроків щодо невідкладного припинення членства РФ у Раді Безпеки ООН через невиконання обов’язку щодо підтримки міжнародного миру та безпеки.
  6. Ініціювати введення миротворчих сил ООН у зони конфлікту в Україні.

Керівництво Союзу Українців Великої Британії (СУБу) наголошує, що невиконання цих невідкладних заходів означатиме зраду європейських цінностей, які відстоювали українці під час Революції Гідності.

“Українці віддали життя на Майдані за своє право обрати європейські цінності та європейське майбутнє. Невиконання цих вимог стане зрадою не лише України, а й зрадою всіх тих, хто хотів би бачити Європу об’єднаною, демократичною та мирною”, – зазначає діаспора в листі.

Копію документа за підписом президента СУБу Зенка Ластовецького та генерального  секретаря організації Федора Курляка надіслано також заступникові британського прем’єр-міністра Ніку Клегу, Міністру Форін Офісу у справах Європи Девіду Лідінгтону, держсекретарю з питань оборони Майкл Фаллону, опозиційному лідеру Еду Мілібанду та представникові Великої Британії при ООН Марку Ліал Гранту.

Союз Українців Великої Британії (СУБ) – найстаріша та найчисельніша українська громадська організація Сполученого Королівства, заснована у 1946 році. Об’єднання має відділення у 28 містах Великої Британії та є членом Світового конгресу українців.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *