Українка отримала престижну італійську літературну премію

Українка отримала престижну італійську літературну премію

Катерину Петровську, яка народилася Києві, за книгу “Можливо, Естер” відзначили премією PREMIO STREGA EUROPEO-2015 (Премія Стрега Європа).
Премія Стрега – національна премія Італії, яку вручають із 1947 року. З 2014 року (спільно із Радою Європи) засновано Європейську Премію Стрега , яку цього року вручать вдруге.
Минулого року премію отримав іспанський автор Маркос Джіральт Торренте за роман “Час життя”.
Довідка
Катерина Петровська народилася та виросла в Києві. Вивчала літературознавство та славістику в Тартуському університеті. В 1994-1995 навчалася в Стенфордському та Колумбійському університетах за стипендією ACTR. 1998 року в Московському університеті захистила дисертацію, присвячену поезії та прозі Владислава Ходасевича. 1999 року переїхала до Берліну. Як вільний журналіст працювала для радіо «Мульті-культі», «Німецька хвиля», «Свобода», RBB і WDR. Пише для різних російських, українських і німецьких видань, зокрема Neuen Zürcher Zeitung, Die Tageszeitung та Frankfurter Allgemeine Zeitung. У 2013 році за роман «Vielleicht Esther» («Можливо Естер») Катерині було вручено одну з найпрестижніших літературних нагород Німеччини – премію імені Інгеборг Бахман, у 2014 – премію Ернста Толлера.

Джерело: http://www.uapost.us/news/urodzhenku-ukrayiny-nagorodyly-odnieyu-z-nayprestyzhnishyh-italiysjkyh-premiy/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *