Трудову міграцію узаконив український парламент

Трудову міграцію узаконив український парламент

Верховна Рада ухвалила закон про зовнішню трудову міграцію, який входить до пакету законопроектів, необхідних для лібералізації візового режиму з ЄС.

182858

За відповідне рішення проголосували 304 нардепи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Законодавчий акт визначає зовнішню трудову міграцію як переміщення громадян України, пов’язане з перетинанням державного кордону, з метою здійснення оплачуваної діяльності в державі перебування.

95d7792754_141748

Водночас зазначається, що дія закону не поширюється на громадян України, які шукають притулок чи отримали притулок у державі перебування; осіб, які здобувають освіту, професійну підготовку та підвищують кваліфікацію за кордоном; працівників дипломатичної служби та інших органів державної влади, які працюють у закордонних дипломатичних установах України; осіб, які перебувають у відрядженні за кордоном.

1376052145

Водночас в ухваленому законі окремою статтею прописано порядок оподаткування доходів трудових мігрантів, які повинні здійснюватися в порядку та розмірі, встановлених державою перебування, якщо інше не передбачено міжнародними договорами. Резиденти України з урахуванням норм міжнародних договорів згідно з цим законом мають право на зарахування податків і зборів, сплачених за межами України, під час розрахунку податків і зборів в Україні відповідно до норм Податкового кодексу.

Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року.

Джерело: www.uvkr.org

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *