Тарас Шевченко – рок-музикант. Таким поета побачили у Вашингтоні.

Тарас Шевченко – рок-музикант. Таким поета побачили у Вашингтоні.

“Шевченко: ПроРОК Свободи”. Новий, сучасний образ Тараса Шевченка у вигляді рок-музиканта з кобзою створили українські активісти в Сполучених Штатах. Вони організували в суботу в Вашингтоні біля пам’ятника Кобзареві справжній перфоманс, присвячений творчості митця.

завантаження (1)

“Ми хотіли показати Шевченка в іншому вигляді, що він може бути модним, сучасним та роковим”, – розповіла в коментарі Укрінформу один із ініціаторів заходу, віце-президент громадської організації “RAZOM” Анастасія Рибицька.

Вона повідомила, що на таке бачення надихнула одна з робіт художника Андрія Ярмоленка, яка і стала символом свята. На ній Тарас Шевченко має одяг з символікою тризуба, татуйовані українські візерунки і тримає кобзу у стилі рок-виконавця.

“Це означає нового Шевченка – різнобічного, іноді незрозумілого, але глибокого, якого читатиме й сприйматиме молоде покоління”, – пояснила організатор акції.

У програмі, представленій глядачам, були задіяні не тільки українські активісти, а й представники інших національностей, які читали уривки з віршів поета іноземними мовами. Крім того, були виконані пісні на вірші Шевченка в сучасному аранжуванні, а також поставлена театралізована інсталяція.

Ініціатором заходу виступили активісти “RAZOM” за підтримки громадських організацій “United Help Ukraine”, “Spiv-Zhyttya”, “Ukraina Citizens International Association”, а також Посольства України в Сполучених Штатах.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *