Тараса Шевченка згадають у Греції

Тараса Шевченка згадають у Греції

11 березня 2015 року у приміщенні Культурно-інформаційного центру Посольства України в Грецькій Республіці відбудеться виставка друкованих видань з історії і сучасності м. Одеса та художніх творів учнів українських шкіл – переможців XIX-го конкурсу дитячого малюнку «Дух Еллади з нами».

Організатори Виставки: Посольство України в Грецькій Республіці, Одеська міська рада, Товариство української діаспори в Греції «Українсько-Грецька Думка», Фонд культури Панайотіс Яннакос (галерея «Ксотаріс») у співпраці з Одеською філією Грецького Фонду Культури.
Захід присвячений одночасному відзначенню двох славетних для України і Греції історичних дат, які духовно споріднюють український і грецький народи. 9 березня 1814 року в Україні, у с. Моринці Київської губернії (нині – Черкаська область), народився Геній українського народу – поет, художник і філософ, палкий борець за свободу своєї Батьківщини – Тарас Шевченко. Цього ж 1814 року на українських теренах, у м.Одеса, було засновано національну грецьку визвольну організацію «Філікі Етерія». Так історія «Філікі Етерія» назавжди стала частиною історії українського міста Одеса, а особисте життя Тараса Шевченка – частиною історії українського народу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *