Сьогодні у Швеції розпочався фестиваль українського кіно

Сьогодні у Швеції розпочався фестиваль українського кіно

Сьогодні у Стокгольмі розпочався Перший північний український кінофестиваль.

Про це повідомляє Державне агентство з питань кіно.

«Щопонеділка протягом п’яти тижнів буде представлено п’ять сучасних і класичних українських фільмів, що відображають актуальний стан українського кінематографу. Кіномани зі Швеції та інших скандинавських країн отримають можливість побачити новітнє українське кіно і підтримати українців», – ідеться у повідомленні.

«Фільмом-відкриттям стануть “Брати: Остання сповідь” Вікторії Трофименко, екранізація повісті шведського письменника Торгні Лінгрен “Джмелиний мед”.

Ключовим фільмом у програмі фестивалю стане одна з найвідоміших українських стрічок – “Тіні забутих предків” (1964). У програмі також значаться фільми “Плем’я” Мирослава Слабошпицького, “Хайтарма” Ахтема Сейтаблаєва і “Поводир” Олеся Саніна».

Фестиваль є некомерційною ініціативою Українського інституту в Швеції у співпраці з Ukraine Research Group та за інформаційної підтримки Посольства України в Швеції. Організатори планують зробити захід щорічним. Всі зібрані кошти підуть на гуманітарні потреби постраждалих від агресії на Сході України людей.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *