Старість починається з нирок

Старість починається з нирок

Багатий досвід застосування східної медицини базується на чужих для сучасної людини поняттях. Канали, які обвивають наше тіло, не мають анатомічного підтвердження, їх можна тільки відчути в результаті тривалих тренувань. Звичайно, є люди унікальні, які бачать світіння цих каналів. Таких небагато.
За яких умов функції нирок ослаблені і виникає безліч х хвороб? За древніми канонами були три головні причини:
1. Передусім, виявляється, що першими “жертвами” слабкості нирок були страхи, стресові стани. Подібні переживання страху різко послабляють функцію нервової системи і надниркових залоз. Як тривалі страхи, так і короткочасні, коли “волосся на голові стає дибки” призводять до такого результату.
2. Якщо ви перенесли сильне переохолодження, тривалу застуду, перехворіти малярією або яким-небудь іншим серйозним захворюванням, які ослабили ваш організм. Нирки (у тому числі і надниркові залози) терпіти не можуть переохолодження. Холод послаблює їх діяльність, звідси – холодні ноги, болі в суглобах, позиви до сечовипускання в нічний час, болі в ділянці спини, швидка стомлюваність, відчуття жару в грудях, почуття тривоги, головні болі, безсоння і так далі. Недаремно літні люди говорять: “Раз ноги стали холодними, а голова гаряча, значить, слабшають нирки, і старість не за горами. Хочеш бути здоровим і молодим, тримай ноги в теплі, а голову в холоді”. Холод послаблює нирки, треба всіляко уникати переохолодження – цього небезпечного ворога здоров’я.
3. Ще одне питання – делікатного характеру: чи не були ви занадто нерозбірливі в статевих стосунках? Річ у тому, що статеві залози безпосереднім чином пов’язані з нирками, а статеві надмірності призводять, як правило, до таких поширених симптомів, як болі в ділянці спини, ломота в кістках, притуплення зору, шум у вухах, ослаблення пам’яті, зниження працездатності та ін.
Одна з цих причин, напевно, і у вас була, так що у літньому віці кожен має діагноз “порожнеча нирок”.
Методи профілактики хвороб середнього і літнього віку нескладні і дуже ефективні.
Методика “розтирання нирок” : “укріплення попереку і оздоровлення нирок”.
Чим би людина не займалася – працею, спортом або повсякденними справами – вона завжди задіює поперек, завжди докладає зусилля, використовуючи поперекові м’язи.
Можна сказати, що поперек – це “командуючий”  усіма діями людини. Тому завдання його зміцнення, підвищення гнучкості є надзвичайно важливим. А вирішити це завдання допоможе методика “зміцнення попереку і оздоровлення нирок”.
– Стисніть кисті рук в кулаки, не дуже міцно, щоб подушечки чотирьох пальців опинилися в центрі долоні, а великий палець – поверх них. Намагайтеся надати зовнішній стороні долоні плоскої форми. Помістіть руки зовнішніми сторонами кистей навпроти нирок, поєднавши з ними серединки зовнішніх сторін долонь з двох сторін (від точки мин-мэнь, що китайською – “ворота життя”!) ліву з лівою, праву з правою .
– Потім рухом, спрямованим до хребта, наче з’єднайте нирки разом, ослабте і розведіть руки. Повторіть вправу 81 раз, до появи відчуття сильного тепла в точці мин-мэнь.
– “Фокус” таких вправ полягає з наступному. Під час виконання вправи розтирання повинне супроводжуватися відповідною “роботою” думки. Потрібно уявляти, що ваші нирки з’єднайте в одну. Це ключовий момент методики. Якщо вправа не супроводжується відповідною “роботою думки”, то поліпшення теж настане, але воно буде пов’язано лише з дією звичайного масажу шкіри без ефекту зміцнення нирок.
– Безладне розтирання попереку жодного ефекту не дає. Дія – проводиться сильна акупресура одночасно з двох сторін.
– Важливо пам’ятати, що під час розтирання не можна зупинятися, навіть якщо ви втомилися. Необхідно обов’язково виконати 81 рух до кінця. Це треба для того, щоб “вогонь” в точці мин-мэнь почав давати сильне тепло, що корисно для усього організму.
Чому необхідно повторити вправу саме 81 раз? У китайській традиційній медицині завжди використовувалося легенди.
– Є легенда один чернець відправився за істинними канонами, пройшов 81 печеру, в кожній з яких знаходився нечистий дух. Насправді ці печери символізують 81 акупунктурну точку (канал сечового міхура щонайдовший, має 67 точок). Окрім цього, в китайській медицині є поняття “Вісімдесяти одного труднопрохідного”. Воно означає 81 важковиліковну хворобу. Кількість разів виконання цієї вправи обумовлено цими міркуваннями.
Вправу можна виконувати стоячи, на ходу або сидячи, проте потрібно стежити за тим, щоб рухи розтирання не уривалися, щоб без перерви вправа була виконана саме 81 раз. Після закінчення розтирання жодного завершального етану не потрібно. Займатися можна у будь-який час дня скільки завгодно разів.
– Ослабленим людям, які не можуть виконати 81 рух покладіть руки на нирки і просто погрійте їх. Якщо це робити регулярно, ви навчитеся “дихати” через нирки, а потім подумки уявляти, що ваші нирки збираються в одну.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *