Союз українців Румунії відзначає 25 років

Союз українців Румунії відзначає 25 років

14 – 16 березня у місті Сігету Мармацієй, Марамурешського повіту відбудуться культурні заходи присвячені «25-річчю від заснування Союзу українців Румунії», у яких візьме участь делегація Української Всесвітньої Координаційної Ради.
Союз українців Румунії був заснований 29 грудня 1989 року. Головою СУР є член Президії УВКР, колишній депутат Парламенту Румунії Степан Бучута. Організація захищає традиційні цінності, гідність та спільні інтереси українців у Румунії, веде активну політику відродження і зміцнення їх національної самобутності, пропагує українську мову та культуру в Румунії. Десятки членів СУР були відзначені Ювілейною медаллю УВКР «200 років з Дня народження Т.Г.Шевченка».
Союз українців Румунії має 11 своїх повітових філій та мережу місцевих організацій, яка налічує 238 одиниць. За довгий час плідної роботи, організація придбала приміщення для майже всіх своїх повітових філій, а також для центрального проводу і редакцій в Бухаресті. Побудували культурний центр українського дому в місті Тімішора. Кожного року на день народження Кобзаря, СУР організовує «Дні Тараса Шевченка» у всіх повітах, де проживають українці. Також, традиційними є «Дні української культури», Фестиваль зимових звичаїв і обрядів, Конкурс-фестиваль декламування української поезії. Союз українців Румуніє має власні друковані видання: дитячий журнал «Дзвоник» літературно-культурний журнал «Наш голос», двотижневу газету «Український вісник», педагогічний часопис «Вільна слово» та інформаційну газету румунською мовою «Український вісник».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *