Прохолодні факти про кондиціонери.

Прохолодні факти про кондиціонери.

Сьогодні кондиціонери стали дуже важливою частиною нашого життя. Чи можемо ми уявити собі літо без них? Мабуть, уже ні. Дана стаття – це добірка цікавих фактів з історії виникнення кондиціонерів.

  1. Перший сучасний кондиціонер був винайдений не для комфорту, а для покращення якості друку у видавничій компанії. Американський інженер Вілліс Керріер (Willis Carrier) в 1902 році створив машину, яка знижувала температуру і боролася з вологістю повітря, що сприяло оптимальному нанесенню топографічних фарб.
  2. Театри були одними з перших місць, де були встановлені кондиціонери.
  3. Перші кімнатні кондиціонери були не безпечні для людей, оскільки агрегат містив токсичний аміак і за дуже короткий час використання таких кондиціонерів було зафіксовано кілька випадків зі смертельним результатом.
  4. Через 3 роки в 1931 році було винайдено безпечний для людини віконний кондиціонер на основі фреону.
  5. Завдяки японської компанії Toshiba еволюція кондиціонерів зробила крок далеко вперед. Так, в 1961 році був випущений практично безшумний кондиціонер, який міг кріпитися в будь-якому місці, а не тільки біля вікна.
  6. У Радянському союзі перший кондиціонер з’явився в 1975 році завдяки японській фірмі Hitachi. Виробляли його в столиці радянського Азербайджану, місті Баку. Випускався кондиціонер лише в одному віконному варіанті, був дуже громіздкий, гучний і дорогий (коштував 350 рублів).
  7. Виявляється, фреон не такий вже і безпечний. Вчені констатували зтоншання озонового шару і пов’язали це з використанням в кондиціонерах і холодильниках фреону. Тому, в 1987 році економічно розвиненими країнами був підписаний Монреальський протокол з метою захисту озонового шару за допомогою поступової заміни фреону іншим холодоагентом.                                               nerov2
  8. willis_carrier_with_1st_chiller-2

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *