Притча про краще життя

Притча про краще життя

Один чоловік мріяв про краще життя. Йому не подобався той будинок, в якому він живе, той одяг, який він носить, словом, все, що його оточувало.
Він ставив питання, чому у когось є все, про що тільки можна мріяти, а у нього немає нічого. “Ось якби у мене був хороший будинок, красива дружина, багато грошей, тоді я був би щасливий”, – думав чоловік, цілими днями.
І ось одного разу, він зустрів Чарівника.
– Я чув твої думки, – сказав Чарівник, – і я готовий допомогти тобі. Скажи, чого ти хочеш, і я все виконаю.
Чоловік дуже зрадів. Спочатку він не повірив своєму щастю.
– Невже так буває? Просто попроси, і все виконається! Напевно, ти щось хочеш натомість?
Але Чарівник відповів, що йому нічого не треба.
– Ти так давно просиш, що я подумав, напевно, ти точно знаєш, що тобі треба. Просто попроси, і все буде!
– Відмінно! – зрадів чоловік. – Мені потрібен великий красивий будинок! Красуня-дружина, але щоб уміла добре готувати. Ще мені треба, щоб у мене завжди було багато-багато грошей!
– Добре, – відповів Чарівник. – Ти заснеш, а завтра вранці прокинешся, і у тебе усе це буде.
І дійсно, наступного ранку чоловік прокинувся у великому розкішному будинку, його зустрічала усмішлива красуня, яка була його дружиною. Сніданок вже був готовий. Все було прекрасно. У банку був відкритий рахунок на його ім’я, і скільки б він не витрачав, рахунок увесь час поповнювався. Спочатку чоловік не вірив своєму щастю. Він був просто в захваті!
Але ось день летів за днем, місяць за місяцем, а в його житті нічого не мінялося. Він сам собі ставив питання: чого ще можна хотіти, адже у мене і так все є? Але між тим, він відчував, що бажаного щастя так і не здобув. І він знову почав звати Чарівника.
– – Чому я нещасливий, адже у мене все є? – запитав чоловік Чарівника, коли той знову прийшов до нього.
– Я виконав все, що ти хотів. Так що насолоджуйся своїм щастям!
– Не можу. У моєму величезному будинку мені самотньо, красуня дружина не радує мене. І гроші, яких я так хотів, не приносять мені задоволення. Чому, дай відповідь мені Чарівник!
– Ти попросив у мене будинок, але не попросив тепла і затишку в нім! Ти попросив у мене дружину, але не попросив любові і розуміння! Ти попросив у мене грошей, але не попросив свободи, сили і радості, які вони можуть дати! – відповів Чарівник.
Чоловік дуже зрадів.
– Спасибі! Я все зрозумів, – сказав він. – Я хочу усього цього! Дай мені це!
– Ну, раз ти все зрозумів, тоді йди і створи все сам! – сказав Чарівник і зник.
А чоловік прокинувся у своєму колишньому домі, один без дружини і грошей. Однак тепер з ним була впевненість і знання того, що ж він хоче насправді.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *