Правила сучасного етикету

Правила сучасного етикету

Правила етикету, вони ж елементарні правила поваги і ввічливості, працюють в обидва боки. Ви виявляєте їх по відношенню до іншої людини, він виявляє їх по відношенню до вас. Таким чином виграють усі. Але існує декілька нюансів, які варто нагадати і уточнити кожній людині, що поважає себе :
1. Ніколи не приходьте у гості без дзвінка. Якщо вас відвідали без попередження, можете дозволити собі бути в халаті і бігуді. Одна британська леді говорила, що при появі непроханих гостей вона завжди взуває туфлі, надягає капелюшок і бере парасольку. Якщо людина їй приємна, вона вигукне: “Ах, як вдало, я тільки що прийшла”!. Якщо неприємний: “Ах, який жаль, я повинна йти”.
2. Ким би ви не були – директор, академік, літня жінка або школяр, – заходячи до приміщення, вітайтеся першим.
3. Рукостискання: з жінками не прийнято вітатися за руку, але якщо вона простягає руку чоловікові першою, слід потисноти її, але не так міцно, як чоловікам.
4. Правила оплати замовлення в ресторані: якщо ви вимовляєте фразу “Я вас запрошую”, – це означає, ви платите. Якщо жінка запрошує ділового партнера в ресторан, платить вона. Інше формулювання: “А давайте сходимо в ресторан”, – в цьому випадку кожен платить за себе, і тільки якщо чоловік сам пропонує заплатити за жінку, вона може погодитися.
5. Парасолька ніколи не сушиться в розкритому стані – ні в офісі, ні в гостях. Її треба скласти і поставити в спеціальну підставку або повісити.
6. Сумку не можна ставити на коліна або на свій стілець. Маленьку нарядну сумочку-клатч можна покласти на стіл, об’ємну сумку повісити на спинку стільця або поставити на підлогу, якщо немає спеціального стільчика (такі часто подають в ресторанах). Портфель ставлять на підлогу.
7. Золоте правило при використанні парфумів – помірність. Якщо до вечора ви відчуваєте запах власних парфумів, знайте, що усі інші вже задихнулися.
8. Якщо ви йдете з ким-небудь, і ваш супутник привітався з незнайомою вам людиною, слід привітатися і вам.
9. Целофанові пакети допустимі тільки після повернення з супермаркету, також як і паперові фірмові пакети з бутиків. Носити їх потім з собою в якості сумки – жлобство.
10. Чоловік ніколи не носить жіночу сумку. І жіноче пальто він бере тільки для того, щоб донести до роздягальні.
11. Домашній одяг – це брюки і светр, що зручні, але мають пристойний вигляд. Халат і піжама призначені, щоб уранці дійти до ванни, а увечері – з ванни в спальню.
12. З тієї миті, як дитина поселяється в окремій кімнаті, привчіться стукати, заходячи до неї. Тоді і вона чинитиме так само, перш ніж увійти до вашої спальні.
13. Жінка може не знімати в приміщенні капелюх і рукавички, але не шапку і рукавиці.
14. Загальна кількість прикрас згідно міжнародного протоколу не повинна перевищувати 13 предметів, сюди включаються ювелірні гудзики. Поверх рукавичок не надівають перстеник, але браслет дозволено. Чим темніше на вулиці, тим дорожчі прикраси. Діаманти раніше вважалися прикрасою для вечора і заміжніх пані, проте останнім часом стало дозволено носити діаманти і вдень. На молодій дівчині сережки-гвоздики з діамантом близько 0,25 карат цілком доречні.
15. Чоловік завжди першим входить в ліфт, але виходить першим той, хто ближче до дверей.
16. У автомобілі найбільш престижним вважається місце позаду водія, його займає жінка, чоловік сідає поряд з нею, і коли він виходить з машини, то притримує дверці і подає пані руку. Якщо чоловік сидить за кермом, жінці теж прийнятніше зайняти місце за його спиною. Проте, де б жінка не сиділа, чоловік повинен відкрити перед нею дверці і допомогти вийти. У діловому етикеті останнім часом чоловіки все частіше порушують цю норму, користуючись девізом феміністок : “У бізнесі немає жінок і чоловіків”.
17. Якщо після вибачення ви пробачили – не варто ще раз повертатися до образливого питання і просити пробачення ще раз, просто не повторюйте подібних помилок.
18. Говорити привселюдно про те, що ви сидите на дієті – поганий тон. Тим більше не можна з цього приводу відмовлятися від блюд, запропонованих господинею. Обов’язково похваліть її кулінарні таланти, при цьому ви можете нічого не їсти. Також слід чинити з алкоголем. Не варто повідомляти усім, чому вам не можна пити.
Попросіть білого сухого вина і злегка пригубіть.
19. Теми-табу для світської бесіди: політика, релігія, здоров’я, гроші. Недоречне питання: “Боже, яка сукня! Скільки ви заплатили”?. Як реагувати? Мило посміхніться: “Це подарунок”! Переведіть розмову на іншу тему. Якщо співрозмовник наполягає, м’яко скажіть: “Я не хотіла б про це говорити”.
20. Вісім речей слід тримати в таємниці : вік, багатство, молитву, склад ліків, любовний зв’язок, подарунок, шану і ганьбу.
21. До кожної людини, що досягла 12 років, належить звертатися на “ви”. Огидно чути, коли люди говорять “ти” офіціантам або шоферам. Навіть до тих людей, з ким ви добре знайомі, в офісі краще звертатися на “ви”, на “ти” – тільки наодинці. Виключення – якщо ви однолітки або близькі друзі. Як реагувати, якщо співрозмовник наполегливо “тикає” вам? Спочатку перепитайте: “Пробачте, ви до мене звертаєтеся”?. Інакше – нейтральний потиск плечима: “Пробачте, але ми не переходили на “ти”.
І наостанок – Джек Ніколсон про правила хорошого тону :
“Я дуже трепетно ставлюся до правил хорошого тону. Як передати тарілку. Не кричати з однієї кімнати в іншу. Не відкривати закриті двері без стуку. Пропускати вперед жінок. Мета усіх цих незліченних простих правил – зробити життя краще. Це не яка-небудь абстракція. Це всім зрозуміла мова взаємної поваги”.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *