Посольство України у ФРН висловило протест, у зв’язку з поїздкою депутатів бундестагу до «ДНР»

Посольство України у ФРН висловило протест, у зв’язку з поїздкою депутатів бундестагу до «ДНР»

Українське посольство в Берліні направило Міністерству закордонних справ ФРН протест, у зв’язку з поїздкою депутатів Бундестагу від Лівої партії Вольфганга Герке та Андрія Гунько в зону, контрольовану сепаратистами. МЗС ноту протесту отримав – підтвердили в п’ятницю у відомстві.

“Таким способом ми висловлюємо свою стурбованість у зв’язку з тим, що в ході нібито гуманітарної акції була висловлена підтримка терористам”, – пояснив німецьким ЗМІ посол України у ФРН Андрій Мельник.

Дипломат також звернув увагу, що обидва депутати порушили українські закони, приїхавши до Донецька з Росії. Він підкреслив, що іноземні громадяни не мають права перетинати держкордон в неконтрольованих українськими прикордонниками пунктах. Порушення цього правила загрожує зазначеним депутатам тим, що їм зовсім може бути заборонений в’їзд в Україну.

Андрій Мельник також зазначив, що український МЗС спочатку просив Герке та Гунько утриматися від поїздки до набрання чинності перемир’я. “Ми були готові надати їм сприяння в організації і запропонували термін після 17 лютого», – повідомив Мельник, проте вже 14 лютого Герке та Гунько були на Донбасі разом з депутатом Держдуми РФ, комуністом Володимиром Бессоновим. Російські комуністи нібито надали сприяння у придбанні гуманітарної допомоги (медикаментів) у Ростовській області та їх транспортування.

Депутати зустрілися з лідером самопроголошеної ДНР Олександром Захарченком, який навіть побажав показати їм свій будинок. Після цього заступник фракції “лівих” у бундестазі, член комітету із зовнішньої політики Герке запропонував називати тих, хто захопив владу в Донецьку, “повстанцями”, а не “сепаратистами”, як це утвердилося в німецьких ЗМІ, і вже точно не “терористами”. На своїй сторінці в інтернеті він називає Захарченка “місцевим авторитетом”.

Слід зазначити, що багато німецьких парламентаріїв засудили поїздку, назвавши її “проявом політичної наївності або гірше того”.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *