Петро Порошенко посмертно нагородив Нємцова орденом Свободи

Петро Порошенко посмертно нагородив Нємцова орденом Свободи

Президент України нагородив орденом Свободи російського політика та державного діяча Бориса Нємцова.

Про це зазначає прес-служба Президента України.

«Петро Порошенко підкреслив, що у пам’яті українського народу Борис Нємцов залишиться людиною, для якої свобода була універсальною цінністю, яка не знає державних кордонів і будь-яких меж… «За нашу і вашу свободу» – це історичне гасло стало життєвим девізом Бориса Нємцова. Тому я вирішив нагородити його орденом Свободи» – сказав Глава держави.

«Для нас, українців, Борис назавжди залишиться патріотом Росії і другом України. Він своїм життям довів, що це можна поєднати, – варто лише захотіти», – наголосив Президент.

Російський політик і державний діяч Борис Нємцов підтримував Україну у боротьбі за її суверенітет та територіальну цілісність. У 2004-му підтримав Помаранчеву революцію. Висловлював бажання поширити демократичні досягнення в Україні на Росію і закликав чинити ідеологічний тиск на Кремль. У 2013 році підтримав Євромайдан, за що режимом Януковича йому було заборонено в’їзд до України. У 2014 році засудив анексію Криму Росією. Вимагав звільнення з російської в’язниці – української льотчиці Надії Савченко. Був убитий в Москві 27 лютого 2015 року.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *