Пам’ять королеви Анни Ярославни вшанували у Франції

Пам’ять королеви Анни Ярославни вшанували у Франції

Представники української громади, духовенства, Посольства України у Французькій Республіці, політичні та громадські діячі, представники мерії та мешканці французького міста Санліс вшанували пам’ять королеви Франції Анни Ярославни.

69982811_11777442_1197964132_eleanor_bust

Учасники церемонії поклали квіти до пам’ятника королеві Анні Ярославні у центрі Санліса.

original

На честь відомої українки, доньки князя Ярослава Мудрого та дружини короля Франції Генріха І, яка упродовж кількох десятиліть правила цією європейською країною, в українській церкві Бориса та Гліба у Санлісі відбулася священна літургія за участю Блаженнійшого Святослава (Шевчука), глави УГКЦ, владики єпархії УГКЦ у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу Бориса Гудзяка та представників духовенства з США, Канади та Європи.

Довідка:  19 травня 1051 року дочка київського князя Ярослава Мудрого – Анна Ярославна погодилася стати дружиною короля Франції Генріха І. Під час вінчання, яке відбулося в кафедральному соборі міста Реймс, Анна подарувала привезене з Києва Євангеліє (Євангелістерій). Вступаючи на французький престол, наступники Генріха І приносили клятву на цьому Євангелії. Королева Анна народила трьох синів – Філіпа, що незабаром став королем Франції Філіпом І, Робера і Гуго. Анна Ярославна гідно презентувала на чужині свою Батьківщину, яка в ті далекі часи була більш розвиненою економічно й культурно, ніж Франція.

Джерело: УКРІНФОРМ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *