Пам’ять депортованих кримських татар вшанували у Чехії

Пам’ять депортованих кримських татар вшанували у Чехії

У Празі українці, кримські татари та чехи вшанували пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу у 1944 році. Багато присутніх на акції в центрі Праги говорили й про нинішню ситуацію в Криму. Учасники заходу висловили сподівання, що півострів знову буде українським.

В центрі Праги на Вацлавській близько сотні людей зібралося на акцію під кримськотатарськими блакитними прапорами з тугрою, українськими та чеськими стягами, а також прапорами ЄС.

9A0FCC29-8E54-4DA7-8571-963E553FDDB8_mw1024_s_n

Довідка: під депортацію протягом трьох днів у травні 1944 року потрапили 230 тисяч кримських татар. На збори людям давали від двох хвилин до півгодини. За даними істориків, тих, хто чинив опір або не міг пересуватися, війська НКВС розстрілювали на місці. Переважно кримських татар виселяли до Узбекистану, Казахстану та Таджикистану, а також трохи й до колишньої Марійської АРСР на півночі Росії і на Урал.

Кримські татари кажуть, що під час виселення і довготривалого перевезення у вагонах для тварин загинуло від 15 до 25 відсотків татар. Навіть на нових місцях татари мали статус «спеціальних переселенців» і були дуже обмежені у правах. Повернутися на півострів змогли лише з 1989 року, за пізньої «перебудови». Повноцінне ж переселення стало можливим лише в незалежній Україні.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/content/article/27021475.html

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *