Новий Сонячний рік – астрономічний та астрологічний. (Іван Круп”як)

Новий Сонячний рік – астрономічний та астрологічний. (Іван Круп”як)

Прийшло Весняне рівнодення. А з ним новий Сонячний рік – астрономічний та астрологічний. За світовим календарем він завжди припадає на 20-21 березня. Однак, у Києві Весняне рівнодення наступає раніше – від 17 по 19 березня. Лелеки в наші краї прилітають саме в цей час.

Астрономічні фази сонячного року за всесвітнім часом виглядають так: графічно це завжди зображалося у вигляді кола, розділеного навхрест на чотири сектори – Весняне і Осіннє рівнодення по вертикалі, Зимове і Літнє сонцестояння по горизонталі. Хрест у колі – найдавніша символіка, яка використовувалася нашими предками за кілька тисячоліть до нашої ери.

Сонце робить повний круг на небі, тобто проходить через усі знаки Зодії за 365 з тисячними доби. Це має назву Зоряного року – 365 або 366 днів. Але за рік Сонце не закінчує свого шляху на 50,2 секунди, тому за кожні 72 роки точка Весняного рівнодення переміщується приблизно на 1 градус. За 2156 років це становить близько одного знаку Зодіаку, або 30 градусів. Те сузір»я, в якому перебуває точка Весняного рівнодення, впливає на всю епоху і дає їй назву. Нині точка Весняного рівнодення перебуває у сузір»ї Риб, тому ми звемо нашу епоху епохою Риб. Ось звідки у наших предків на стародавніх писанках рибки. А ще на старіших малюнках – баранчики – символ Овна, епоха, яка тривала з 1721 року до нашої ери і до 20 року наших часів. Тепер наша Земля входить у нову епоху – Водолія. Так що, всі люди, які народились від 20 року наших часів, носять енергетику Риб з додатком кожного знаку, під яким народились.

Енергетика знаків змінює не тільки людину, а й приносить нову релігію.

В епоху Риб виникло дві нові релігії: християнство та іслам.

За 25 тисяч 870 років точка весни проходить через усі сузір»я і починає нове коло. Планета, під впливом якої перебуває перший день року, має вплив і на весь рік. Тому кожен рік іде під впливом якоїсь планети. Наші предки за цими знаками могли передбачати, яким буде рік.

Астрономічний рік, який починається на це Весняне рівнодення, буде під опікою Юпітера, а символом року буде Віл, Тур.

Щоб правильно вирахувати день Весняного рівнодення, слід знати, що за кожні 400 літ точка весни змінюється на 1,5 доби, тому ця дата коливається від 18 до 21 березня. Найбільш визначальним святом Сонячного року є Великдень, який випадає на вищезазначені числа і є рухомим. Найрухомішим святом є Новоліття, яке припадає на перший весняний молодик. Так що, у наших предків Новоліття інколи збігалося з Великоднем.

Сьогодні в Україні далеко не всі зуміють пояснити, чому головне свято весни має три назви: Великдень, Пасха або Воскресіння Христове. Більшість людей над цим навіть ніколи не задумуються. Та і не дивно – звикли жити за принципом: нема різниці, за що пити – аби більша чарка! В той же час свята ці абсолютно різні – як за часом виникнення, так і за своєю суттю і обрядовістю.

Великдень – свято, час виникнення якого губиться в сивій давнині. Дослідники визначають – йому щонайменше 7000 років. Уже в цей час визначилася космологічна сутність свята, склалась його унікальна та багатюща обрядовість, вимагаючи святкування Вербиці, розпис писанок, випікання Великої Бабки. Відзначалося воно, як свято Великого Сонця, природи, перемоги Світла над Темрявою, Дня над Ніччю. Починався великий день – Великдень. Святкувався на Весняне рівнодення.

Пасха – юдейське свято, пов»язане з виходом юдеїв з Єгипетського рабства. Відзначається на перший повний Місяць після Весняного рівнодення. Цього року припадає на 4 квітня.

Воскресіння Христове – почали святкувати зовсім недавно, у 325 році нашої ери. Рішення щодо святкування свята виніс Нікейський Собор. А в Україні його почали святкувати ще пізніше – тисячу літ тому, після хрещення Київської Русі. Христове Воскресіння припадає на різний час: у католиків – в першу неділю після Весняного рівнодення і повного Місяця, а у православних – у другу неділю після Весняного рівнодення і повного Місяця. В цьому році католики святкують 5 квітня, а православні 12.

Між іншим, на Великдень, Пасху і Христове Воскресіння припадають два повні затемнення: Сонячне – 20 березня і Місячне – 4 квітня.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *