Небезпечні наслідки рекордних масштабів зайнятості іноземців

Небезпечні наслідки рекордних масштабів зайнятості іноземців

Польський ринок праці все більше спирається на можливості мігрантів з третіх країн. Громадяни України, найчисельніша етнічна група серед іноземців на ринку праці, в результаті, значно охочіше працевлаштовуються польськими роботодавцями. Разом зі збільшенням зайнятості, зростає однак і кількість випадків шахрайства та порушень у цій галузі – інформують організатори суспільного проекту “Безпечна праця в Польщі”.

Районні біржі праці, в 2014 році, зареєстрували більш ніж 387 тисяч заяв про намір брати на роботу іноземців, що на 64 відсотки більше, порівняно з попереднім роком. Незважаючи на те, що згідно з цією процедурою польські роботодавці можуть наймати, без необхідності отримання дозволу на роботу, громадян із 6 країн, переважною національністю є громадяни України. Серед усіх виданих в минулому році дозволів, майже 373 тисячі стосувалися українців.

“Затяжна війна в Україні, через агресію Росії, має негативний вплив на національну економіку і призводить до девальвації національної валюти. Міграція до сусідніх країн стає одним з важливих способів підлатування домашнього бюджету. Деякі чоловіки бачать також в міграції втечу від мобілізації до армії. Збільшення пропозиції потенційних працівників з України призводить до того, що потенційні мігранти самі не звертають особливої увагу на умови зайнятості, бо важливою  є лише наявність роботи, і роботодавці також знаючи теперішню ситуацію мігрантів з України, не поспішають дотримуватись всіх правил при прийомі на роботу співробітника. Така ситуація може призвести до розширення тіньової сфери на польському ринку праці і погіршення становища трудових мігрантів”, – підкреслює Мирослава Керик, президент Фонду “Наш вибір”, котра діє від імені громадян України у Польщі.

Зростаючий приплив робочої сили з України, продиктований не лише поточною геополітичною ситуацією в Україні, а й кращим станом польської економіки. Зріст можна спостерігати особливо в галузях, що характеризуються високою трудомісткістю, особливо під час сезонних робіт. Сектором, що працевлаштовує найбільшу кількість іноземців, незмінно, залишається сільське господарство – 2014 рік, закінчився більш ніж 178 тисячею заяв про намір працювати, більшість з яких (176 тисяч), стосується громадян України.

Це на 50 відсотків більше порівняно з 2013. Домогосподарства також дуже рідко вирішують наймати на роботу іноземних громадян. Із 12 783 заявок, поданих в 2014 році, громадяни України реєструвались аж у 12525 випадках (зростання на 120 відсотків порівняно з 2013 роком).

Відродилась також будівельна галузь, де попит на робітників з третіх країн в 2013 році досяг найнижчого результату на довгі роки. Таким чином, 54 тисячі заяв, зареєстрованих будівельними компаніями торік, свідчать про ріст на 84 відсотки у порівнянні з, важким для сектора, 2013 роком. Динамічно збільшується зайнятість іноземців в підприємствах переробної галузі. Виробничі компанії, особливо в харчовій промисловості все частіше готові користатися послугами працівників з України. В результаті, переробна промисловість зафіксувала рекордну, більш ніж у два рази, кількість зареєстрованих заяв (44151 заяв в 2014 році, в порівнянні з 17 739 у попередньому році).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *