На місяць Франція оголосила Україну своїм пріоритетом

На місяць Франція оголосила Україну своїм пріоритетом

Одним із ключових пріоритетів свого головування у Раді Безпеки ООН, що розпочалося з 1 березня,

Франція визначила врегулювання конфлікту на сході України. Про це заявив офіційний представник МЗС Франції Ромен Надаль на брифінгу у понеділок.

«Франція розпочала з 1 березня головування в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй. Рада Безпеки матиме серед основних пріоритетів у березні ряд тем. Зокрема, вона уважно відстежуватиме великі міжнародні кризи, у тому числі й в Україні», – заявив дипломат.

За його словами, РБ ООН також стежитиме за ситуацією в Ємені, Лівії та Афганістані, приділить увагу й Африканському континенту. Зокрема, з 9 по 13 березня в Нью-Йорку обговорюватиметься ситуація в Центральноафриканській Республіці, Ефіопії та Бурунді, а також буде продовжено мандат Місії ООН у Демократичній Республіці Конго (MONUSCO). Париж також планує провести 25 березня публічні дебати за участю Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна на тему участі дітей у збройних конфліктах.

За словами Надаля, під час французького головування в РБ ООН виступить Верховний представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могеріні. Її виступ, присвячений обговоренню співпраці між ООН та регіональними організаціями, запланований на 9 березня.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН складається з 15 членів. Представлені в Радбезі ООН держави очолюють його по черзі в алфавітному порядку. Головування країни в Раді Безпеки триває протягом одного календарного місяця. Цього року в цьому органі ООН вже головували Чилі (у січні) та Китай (у лютому). У квітні головування в РБ ООН перейде до Йорданії, після чого «естафету» перехоплюватимуть Литва (травень), Малайзія (червень), Нова Зеландія (липень), Нігерія (серпень), РФ (вересень), Іспанія (жовтень), Велика Британія (листопад) і США (грудень).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *