Мусульмани світу готуються до Ураза-Байраму

Мусульмани світу готуються до Ураза-Байраму

У мусульман світу завершується Священний місяць Рамадан. Він подарував віруючим 30 днів духовного зцілення. Наступає Ураза-Байрам і це дає можливість віддати шану Творцю за його милості у Рамадан.

У 2015 році Свято Ураза-Байрам припадає на 17 липня.

uraza

 

Ураза-Байрам – це завершення мусульманського посту. Аллах нагороджує зусилля тих, хто постився, Святом Розговіння. Цією радістю мусульмани щедро діляться один з одним. Етика святкування Ураза-Байраму (арабською Ід Аль-Фітр) визначає, що бажано робити у цей час.
Святкова ніч.
Зустрічати Свято Ураза-Байрам краще з ночі. Передсвяткова ніч особливо важлива. Мусульмани здійснюють намаз, читають Коран та посилають свої молитви до Аллаха.
Зовнішня підготовка до Байраму.
До блиску прибраний дім та наварено чимало страв для родини та гостей. Час подбати і про свій зовнішній вигляд. Для свята – найкращий і обов’язково чистий одяг.

100141758282730804-e1412337698571
Закятуль-фітр.
Це садака розговіння. Сплачується від кожного члена сім’ї. Мусульмани вважають, що ця милостиня очищає від помилок, які допущені у місяць Рамадан. Виплата є обов’язковою.
Ід-намаз.
Це святкова колективна молитва. Її здійснюють у мечетях. Для чоловіків відвідування Ід-намазу є дуже бажаним. Перед святковим намазом можна злегка поснідати, наприклад фініками. А ще радять – іти в мечеть одною дорогою, а повертатись іншою.

1436425012_kogda-kurban-bayram-traditsii-musulman-1
Відвідування кладовищ.
Після святкового намазу мусульмани намагаються віддати шану померлим – відвідують кладовища. Це нагадування про кінець нашого шляху, про необхідність щоденної підготовки душі до переходу в інший світ. Для померлих прийнято читати аяти з Корану, просити Аллаха про прощення їх гріхів.
Зустрічі у родинному колі.
На свято дуже добре зустрітись з родиною. За можливості потішити їх подарунками та пригостити. Також не забувайте про сусідів, знайомих та друзів.
Відвідування тих, хто потребує допомоги.
Даруючи увагу рідним та близьким, не забувайте про тих, хто хворий, одинокий та потребуючий. Якщо ви знаєте таких людей, подаруйте їм трохи свого часу та уваги. Привітайте зі святом та пригостіть.

Миру усім та терпіння.

60336875

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *