Монети з циклу «Героям Майдану» випустив Національний банк України

Монети з циклу «Героям Майдану» випустив Національний банк України

Національний банк України з 18 лютого ввів у обіг серію пам’ятних монет “Героям Майдану”: “Євромайдан”, “Революція Гідності” і “Небесна сотня”.

Три монети номіналом 5 грн офіційно будуть введені в обіг з 18 лютого 2015 року – в річницю перших масових вбивств на Майдані.
Номінал кожної монети – 5 грн, маса – близько 16,54 г, діаметр – 35 мм, метал – сплав міді, нікелю та цинку. Тираж кожної монети – по 50 тис. примірників.
Художниками при розробці монет виступили Володимир Таран, а також Олександр і Сергій Харуки. Скульптори – Володимир Атаманчук, Анатолій Дем’яненко, Святослав Іваненко і Роман Чайковський.

Монета “Революція гідності” присвячена громадянській мужності і патріотизму, які виявили громадяни України всіх національностей, прагнучи розвивати та зміцнювати демократичну державу, конституційні засади демократії, права і свободи людини.

43725be-rev

Монета “Небесна сотня” присвячена пам`яті героїв, які стали символом гідності, кожен з яких здійснив особистий подвиг, повставши проти насилля та несправедливості, віддавши найцінніше – своє життя за нову відроджену Україну.

9c5780a-sotnia

Монета “Євромайдан” присвячена протестним акціям, що відбулися в Україні протягом листопада 2013 року – лютого 2014 року і були наповнені прагненням до змін, європейського напряму розвитку нашої держави.

6eb9677-euro

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *