Медаль “За жертовність і любов до України” отримав “Кіборг” з Італії

Медаль “За жертовність і любов до України” отримав “Кіборг” з Італії

Церковну нагороду – медаль “За жертовність і любов до України” отримав італійський доброволець з 80-ї аеромобільної бригади, уродженець міста Збараж Тернопільської області Ярослав Білоус.

Про це повідомляє Народне слово.

“Мені випала приємна місія з благословення Патріарха Філарета вручити медаль Ярославу Білоусу, який приїхав з далекої Італії, щоб добровольцем піти захищати свою Вітчизну, – наголосив декан Збаразького благочиння УПЦ КП отець Іван Лесик, нагороджуючи воїна відзнакою. – Ваша сміливість, патріотизм надихають нас усіх, а ваш вчинок – подвиг, що є взірцем того, як ми маємо любити свою рідну землю”.

DSC_0256

За словами Ярослава, який захищав Донецький аеропорт, для нього “це величезна несподіванка, неочікуваний сюрприз”.

“Я навіть не міг уявити, ідучи на молитву в храм, що отримаю такий подарунок. Ця медаль для мене – найвища і найдорожча нагорода”, – сказав боєць-доброволець.

15 років тому Ярослав Білоус зі Збаража виїхав з родиною до Італії. Рідний дім, маму, друзів відвідував щороку. Він – батько трьох синів, повернувся в Україну, щоб піти добровольцем у зону АТО. Воював у складі 80-ї аеромобільної бригади. На війні кулеметник Ярослав Білоус отримав псевдо “Патріот” і був одним із “кіборгів”, які Новий рік та Різдво “святкували” у диспетчерській вежі Донецького аеропорту – символі оборони летовища. Тут, на найвищій позиції бойовища, наш земляк ніс службу до 13 січня – дня руйнування вишки.

Варто зазначити, що у серпні минулого року, услід за братом-добровольцем, викликався захищати Вітчизну також 49-річний Богдан Білоус, повернувшись з Іспанії, де жив з родиною впродовж останніх восьми років.

Медаль “За жертовність і любов до України” – церковна нагорода, яку засновано з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в Українській Православній Церкві Київського Патріархату. Нею нагороджують людей, які проявили активну громадянську позицію, героїзм, самопожертву під час подій Революції Гідності, у захисті Батьківщини на Донбасі та в Криму, а також волонтерів за допомогу Збройним силам, Національній гвардії, добровольчим батальйонам та іншим військовим формуванням України.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *