Кальцій сприяє профілактиці онкологічних захворювань

Кальцій сприяє профілактиці онкологічних захворювань

 

Мала кількість кальцію в продуктах харчування відгукнеться дуже неприємними наслідками. Фосфат кальцію служить основним компонентом міжклітинного простору зубів і кісткової тканини. Дефіцит кальцію у дітей призводить до рахіту, а у дорослих, особливо літніх, сприяє розвитку деградації кісткової речовини, остеопорозу.

Співробітники американського Національного інституту раку опублікували в журналі Archives of Internal Medicine нові відомості про зв’язок між рівнем споживання кальцію і онкологічними захворюваннями. Вони були отримані завдяки надзвичайно масовому обстеженню характеру харчування американців, проведеному в середині 90-х років. У нім брали участь майже 300 000 чоловіків і без малого 200 000 жінок, які відповіли на безліч запитань про свої харчові звички. Зібрані дані були проаналізовані з урахуванням статистичних відомостей про захворюваність раком в різних регіонах Сполучених Штатів.

Нові результати досліджень переконливо підтвердили, що достатній рівень кальцію дуже реально сприяє профілактиці злоякісних пухлин усіх ділянок травного тракту, але понад усе нижніх відділів кишківника. Ця залежність простежена як для чоловіків, так і для жінок. В середньому захворюваність людей, які споживають кальцій максимально (як мінімум півтора грами на добу), виявилася приблизно на 20 одиниць нижче в порівнянні з їх однолітками, які щодня отримують не більше півграма цього мінералу. Загалом, все вказує на те, що хороше постачання організму кальцієм не лише знижує небезпеку кісткових переломів, але і до якоїсь міри захищає від раку.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *