Зміни у пенсійному законодавстві України

Зміни у пенсійному законодавстві України

Верховна Рада України 2 березня 2015 року прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VIII. Він набирає чинності з 1 квітня 2015 року.

Зміни у пенсійному законодавстві стосуються порядку призначення пенсій за віком на пільгових умовах і за вислугу років, проведення перерахунків пенсій, а також виплати пенсій працюючим пенсіонерам.
Законом передбачено:
1. Поступове підвищення пенсійного віку на 5 років для жінок, яким призначаються пенсії за віком на пільгових умовах і пенсії за вислугу років.
Збільшення страхового стажу, необхідного для призначення таких пенсій і для чоловіків і для жінок на 5 років. Крім того, для окремих категорій на 5 років збільшуються вимоги щодо необхідного стажу вислуги років.
2. Проведення перерахунків пенсій у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від факту роботи пенсіонера у період до 01.01.2016.
3. Обмеження виплати пенсії працюючим пенсіонерам.
У період з 01.04.2015 до 01.01.2016 працюючим особам виплата пенсії буде проводитись у розмірі 85%, але не менше 1,5 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (на даний час – це 1423,5 грн.).
Для осіб, які працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування» «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів» пенсії не виплачуються взагалі незалежно від виду пенсії та Закону України згідно з яким вона призначена.
Пенсія, призначена особі відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України “Про державну службу”,”Про прокуратуру”, “Про статус народного депутата України”, “Про судоустрій і статус суддів”, виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Виключення складають інваліди I та II груп, інваліди війни III групи та учасники бойових дій, особи, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Їм пенсія (незалежно від її виду та Закону України згідно з яким призначена пенсія) буде виплачуватись в повному об’ємі незалежно від факту роботи пенсіонерів та посад, які вони займають.
Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам поширюється на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.
Обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, передбачені цим Законом, не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України, Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури або беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою; до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені відповідно до законів України “Про прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів”, на період виконання особами, яким вони призначені, повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.
Після завершення особливого періоду виплата пенсій таким особам здійснюється згідно із законодавством.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *