Еталон Державного прапора України

Еталон Державного прапора України

Еталон Державного прапора України знаходиться у Національному науковому центру “Інститут метрології” у Харкові.

Синьо-жовтий чи жовто-блакитний. Історія про “перевернутий” прапор України час від часу то набирає розголосу, то затихає. Думки істориків та політиків розділились. Політтехнології, історична помилка, спроби розколоти суспільство, провокації. Що саме ховається за історією “перевернутого” прапора сказати важко.

flag_ua

Поки фахівці сперечаються ми маємо затверджений у 1992 році Державний прапор України.

Його зразок являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох однакових завширшки горизонтально розміщених смуг: верхньої – синього і нижньої – жовтого кольорів. Після того як Верховна рада затвердила дизайн прапора, зразки на опрацювання віддали фахівцям. Про те, якими мають бути кольори українського прапора, доручили подбати Національному науковому центру “Інститут метрології” у Харкові. Там у 2007 році фахівці державного первинного еталону одиниць координат кольору і координат кольоровості розробили національний стандарт України.

49246216

Поява цього документа, особиста заслуга доктора технічних наук, вченого зберігача харківського Інституту метрології Олександра Купко. Вісім років тому вчений зацікавився якими на мають бути кольори державного прапора України і, провівши необхідні розрахунки, визначив еталон. Сьогодні Олександр Купко переймається тим, що, виготовляючи державні прапори, його розрахунків не особливо дотримуються. Але дуже сподівається, що після війни наведемо лад і у цій сфері. Є у науковців пояснення і тому, чому один із кольорів українського прапора може бути від блакитного до синього.

24845

Аби Україна мала лише правильні прапори, підприємствам, які їх виготовляють, варто поцікавитись національним стандартом кольору. Щоправда за цією інформацією, розповідає Олександр Купко, у Харківський Інститут метрології звертались лише раз. Телефонували з Канади. Сьогодні у Харкові українських прапорів не бракує. Та чи відповідають вони державним стандартам, перевіряти, погодьтесь, поки не час. Зате вони красномовно та переконливо стверджують, Харків – місто українське. Україна – єдина держава.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *