Діаспора в Азербайджані закликає Москву зупинити агресію проти України

Діаспора в Азербайджані закликає Москву зупинити агресію проти України

Українці Азербайджану закликають Кремль покласти край ескалації ситуації на сході України, а також зупинити неприборкану агресію щодо суверенітету і територіальної цілісності цієї країни.

Про це йдеться у заяві української громади в Азербайджані.

“Останні події на сході України свідчать, що Кремль не тільки не відмовився від планів по дестабілізації ситуації, нарощування військової присутності на території суверенної держави, а й вживає різні методи із залякування мирного населення країни, здійснюючи нелюдські, жорстокі терористичні акти”, – йдеться в документі.

У заяві наголошується, що Москва не може змиритися з твердою рішучістю всього українського народу і уряду здійснити в стислі терміни докорінну модернізацію країни, стабілізувати економіку і встати на шлях динамічного послідовного розвитку, довівши, тим самим, свою відданість європейським цінностям і традиціям.

“Сьогодні ми, українці – громадяни Азербайджану, з крайнім болем і жалем відзначаємо, що неприкрита, цинічна військова агресія Росії проти нашої історичної Батьківщини – суверенної, незалежної і територіально цілісної України продовжується з новою силою, і Кремль вживає цілеспрямовані спроби по дестабілізації ситуації в інших регіонах України”, – говориться в зверненні.

402

Представники української діаспори не виключають, що московські керівники роблять все можливе, щоб підірвати тверду ходу України в напрямку прогресу і всебічного розвитку.

“Очевидно, що Росія продовжує сповідувати давно віджилі себе принципи, які були характерні для колишнього Радянського Союзу, але ніяк для цивілізованої і сучасної держави. А інакше ніяк не можна пояснити тривалу політику терору щодо мирного населення, тактику знищення інфраструктури, доріг, мостів, шляхопроводів, важливих промислових об’єктів, застосовуваної російськими диверсійними групами, терористами “ДНР” і “ЛНР”, які щедро спонсоруються у військовому і матеріальному відношенні Кремлем”, – підкреслюється в заяві.

Представники діаспори переконані, що Росія нехтує принципами і нормами міжнародного права.

“Події навколо донецького аеропорту, теракти в Волновасі, Донецьку й Маріуполі, різке збільшення протягом останніх тижнів чисельності російських регулярних військ на території України і вздовж українсько-російського кордону показують, що Росія повністю нехтує усталеними протягом десятиліть принципами і нормами міжнародного права, досягнутими домовленостями в Мінському форматі з врегулювання ситуації на сході країни, проявляючи повну неповагу до територіальної цілісності та суверенітету держави”, – наголошується в заяві.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *