В Україні презентували збірку про Крим, створену польськими та українськими науковцями.

В Україні презентували збірку про Крим, створену польськими та українськими науковцями.

В Україні вийшла  збірка наукових праць, створена польськими та українськими науковцями “Тірітака: Античне місто Кіммерійського Босфору”. Це видання – результат спільної роботи українських та польських вчених, які вели експедицію в Криму з 2008 до 2014 року.

Про це повідомляє Cultprostir.

“Книжка являє собою звіт про роботу Польської археологічної місії на розкопках античного міста Тірітака, що знаходиться поблизу сучасної Керчі. Упорядником збірки став Альфред Твардецький. Українські фахівці, серед яких Гліб Іванкін, Алла Буйських та Віктор Зінько також допомогли з книгою, яку презентували в Національному художньому музеї України”, – йдеться у повідомленні.

У 2014 році політична ситуація в Україні змусила вчених згорнути роботу і закрити експедицію.

“Не продовжувати розкопки вирішив керівник Польської археологічної місії “Тірітака” доктор Альфред Твардецький навесні 2014 року через небезпеку і неоднозначність ситуації та правові норми. Оскільки Крим визнаний окупованою територією, на його землях не можна проводити розкопки, окрім рятувальних. Ще однією причиною стали моральні переконання”, – розповіла представниця прес-центру НХМУ Олена Гончарук.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *