В Росії ліквідували Наукове товариство Тараса Шевченка

В Росії ліквідували Наукове товариство Тараса Шевченка

Політика нищення і ліквідації всього українського відбувається не лише на території окупованого Криму і Донбасу.
Влада Російської Федерації змусила саморозпуститись Наукове Товариство Тараса Шевченка, солідну науково – дослідницьку установу, що була зареєстрована і працювала в Росії з 2010 року. Наукове товариство Тараса Шевченка об’єднувало україністів зі всієї Росії, мало відділення в багатьох містах Російської Федерації.
Формальна підстава – несплата членських внесків та відсутність грошей на подальшу діяльність. Насправді, тиск і шантаж з боку «компетентних і некомпетентних органів» Росії, у вигляді бесід з членами Наукового товариства – де було пояснено «недоцільність» існування такої організації в РФ.
Політику зачистки і ліквідації організацій, що мають відношення до України й двохмільйонної української діаспори, в Росії розпочали задовго до агресії на Сході України. Декілька років тому було ліквідовано Об’єднання Українців Росії, відмовлено в реєстрації Українському Конгресу Росії, активісти українських громад перебувають під постійним наглядом і тиском російських спецслужб.
Після початку війни на Сході України, що ведеться під надуманими гаслами «захисту прав росіян в Україні» – Кремль, натомість, відкрито і нахабно розпочав зачистку залишків елементарних проявів етнічної самоорганізації української діаспори в Росії – нехтуючи принципами і нормами міжнародного права в ділянці прав і свобод національних меншин.
Прес-служба УВКР

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *