Війна в об’єктиві фотокамери

Війна в об’єктиві фотокамери

В  приміщенні  Генерального  консульства  України  в  Неаполі  відкрилася фото виставка військового  фотокореспондента Олександра Клименко.

 Олександр Клименко є фотокореспондентом національної газети «Голос України». За останні 20 років він працював у багатьох миротворчих місіях ООН і НАТО по всьому світу та зробив тисячі знімків з «гарячих точок». Професійні здобутки Олександра Клименка демонструвалися на персональних виставках у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, штаб-квартирі НАТО в Брюсселі та в Україні.

DSCN2780

DSCN2787

Крізь об’єктив своєї фотокамери військовий фотокореспондент бачив стільки воєн та смертей. Все жахіття збройних протистоянь, яке він бачив у «гарячих точках» світу, зараз відбувається у нашій рідній країні.

DSCN2788

DSCN2789

Він об’їздив найгарячіші точки воєнних конфліктів у Європі, Африці, Арабському Сході. Жодна волосина не впала з його голови. Хто міг думати, що у своїй країні, в самому центрі Києва, при виконанні професійних обов’язків він отримає від «Беркуту» шумову гранату прямо під ноги. Жодного разу не травмувався у конфліктах у Конго, Ліберії, Боснії, Косові, Сьєрра-Леоне, Нагірному Карабасі чи Придністров’ї. А на вулиці Грушевського палаючі уламки світлошумової гранати потрапили йому у м’яз ноги, пробили стопу та щоку. Це сталося 19 січня 2014 року. Він та ще четверо журналістів — усі в жилетах “Преса” та касках — стояли на віддалі, працювали. Незважаючи на всі розпізнавальні знаки й камери в руках, спец призначенці кинули в них гранату.

DSCN2791

DSCN2799

Побувавши в зоні військового конфлікту на Сході України, фотограф Олександр Клименко зробив серію життєвих світлин з самого “серця” АТО, оприлюднив світові свої емоційні світлини. Маємо унікальну нагоду побачити відібрані найбільш вражаючі фотографії Олександра Клименко, зняті на Донбасі, тієї частини України, де вже понад десять місяців триває війна між Україною та Росією, яка забирає життя багатьох українських солдатів та цивільного населення.

DSCN2802

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *