Власники Карти поляка можуть отримати велику фінансову підтримку від Польщі

Власники Карти поляка можуть отримати велику фінансову підтримку від Польщі

Поправки до закону про Карту поляка передбачають допомогу в розмірі 5400 євро на кожного члена сім’ї, яка переїхала до Польщі і зняла там квартиру.

Володарям Карти поляка (документа, що видається громадянам СНД і країн Балтії і підтверджує їх польське походження), які вирішать пов’язати своє життя з Польщею, у разі прийняття поправок до закону про Карту поляка, буде надана фінансова підтримка з боку держави.

Про це повідомило видання Rzeczpospolita.

Фінансова підтримка  полягатиме в частковій оплаті орендованого житла в розмірі шести середньостатистичних зарплат на кожного члена сім’ї. На даний момент середня зарплата в Польщі становить 3895,33 злотих брутто (915 євро). В сумі кожен член сім’ї отримає більше 23 тисяч злотих (5400 євро).

На облаштування місця проживання та інші потреби власник Карти поляка зможе отримати дві середньостатистичні польські зарплати – 7 790 злотих брутто (1831 євро).

На ремонт квартири в проекті передбачено 4 120 злотих (968 євро) на людину. Особи польського походження зможуть, у разі ухвалення закону, розраховувати також на оплату державою курсів польської мови та професійних курсів.

Проект поправок до закону передбачає також оплату проїзду до Польщі для громадян країн СНД і країн Балтії з Карткою поляка, хоча, як зазначає Rzeczpospolita, цей пункт поправок, швидше за все, не буде прийнятий Сеймом. За даними видання, зараз власниками Карти поляка є 160000 чоловік з пострадянських країн.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *