Вдячність зупиняє важку карму

Вдячність зупиняє важку карму

Вдячність – це одна з основних ознак розвитку нашої свідомості, але найцікавіше полягає в тому, що вдячність зупиняє карму.
Ми – учні цього світу
Ми можемо опинитися в самому центрі раю, не виходячи зі своєї власної квартири, але якщо в наших бажаннях є присутньою заздрість, користь, гордість і жадання – світ може легко перетворитися на наше індивідуальне пекло.
Світ реагує на наші бажання як на особу, він чекає від нас дружелюбності, безкорисливості і любові. Ми самі створюємо атмосферу навколо себе, тому мудрець завжди розпочинає зміни зі свого власного характеру, розуміючи, що проблема знаходиться в самому нашому серці, а не в оточенні, не в сусідах, не в товаришах по службі, не в подружжі.
Чому ж так відбувається?
Тому що цей світ влаштований за принципом навчання. Ми – учні цього світу, які повинні розвинути в собі якості учня. Усе оточення – це наші вчителі. Вони спеціально послані долею, щоб викласти нам уроки життя, які повинні навчити нас відрізняти хороше від поганого.
Справжній учень здатен вчитися у всього, з чим зводить його доля. Він може навчитися навіть у каменю. Камінь лежить в 50-градусну жару декілька місяців, потім усю зиму він лежить в страшному холоді, в результаті таких перевантажень він – БАХ – і розлітається на дві половини, але все одно залишається лежати на колишньому місці. А ми при першій же неприємності готові втекти з сім’ї, кинути роботу, переїхати в іншу країну.
Вороже відношення до світу є найнебезпечнішим, оскільки викликає вороже відношення світу до нас самих.
Це схоже на те, що студент вибирає білет на іспиті, білет йому не подобається, оскільки він не знає правильної відповіді, і він починає ображати викладача і звинувачувати його в упередженому відношенні.
Як упізнати в собі ознаки ворожого відношення до світу?
По тому, чи видчуваємо ми заздрість.
Заздрість – ця незгода з тим, що наші бажання виконуються у інших. Зазвичай думають, що пристріт – це коли хтось на нас погано подивився, але насправді справжній пристріт – це коли ми дивимося на успіх іншої людини із заздрістю. Це тут же викликає в нашому житті кармічні реакції, які призводять до самознищення, і в першу чергу від людини тікає щастя.
Щастя – це плід вдячності. Чим більше ми вдячні людям, чим більше ми вдячні долі і Богові, тим більше плодів щастя розквітає на дереві нашої свідомості.
Не яблука роблять наш імунітет стійким, не холодні обмивання, а просте слово, якому нас учили з самого дитинства, – слово “спасибі” або “дякую”! Кожне щире “спасибі” позбавляє нас від однієї з хвороб, якою ми могли б захворіти в цьому житті, а кожне невимовне “спасибі” додає одно захворювання до нашої карми. Це і є наше призначення, яке приховане в цьому слові : благо дарувати усьому оточенню нас!
Історія про царя і заколот
Одного разу великий цар Індії почув про те, що в його царстві назріває заколот. Він послав своїх кращих слідчих, щоб вони довідалися, звідки вітер дме. Слідчі дісталися до таверни, де збиралися теслярі, що живуть неподалік від царського палацу. Саме з цього місця і почалися хвилювання в царстві-державі. Виявилось, що кожен вечір в цю таверну приходив перекусить місцевий тесля, який жив навпроти царського палацу, і його вікна виходили прямо на царський балкон.
Він заходив в таверну і говорив, що сьогодні знову цей цар виходив на свій балкон у вісім ранку, а його цариця годувала його виноградом, і це в той час, як ми усі так важко працюємо за якісь копійки. Шпигуни послухали ці розмови і зникли в нічному тумані.
Рано вранці до теслі постукали. Він відкрив двері і, до свого здивування, побачив царських астрологів, які стояли, схиливши перед ним голови. Вони сказали йому, що сьогодні настала нова астрологічна ера, і зірки розташувалися так, що вказали на нього як на нового царя, тому із завтрашнього дня він повинен приступити до обов’язків правителя держави. Тесля спочатку для годиться покапризував, але потім з радістю погодився і переїхав жити в палац.
Але розбудили його о другій годині ночі. Новоспечений цар спочатку не зрозумів, що сталося, але його слуги пояснили, що цар повинен знаходитися усю вранішню в храмі, щоб як слід помолитися про успішний для усього царства наступний день.
Через кілька годин молитви його перепровадили в зал для зайняття військовим мистецтвом, де його кілька годин мутузили кращі борці країни. Після цього він повинен був підписати кілька десятків смертних вироків, прийнявши тверезе і обдумане рішення. І нарешті, у вісім ранку його відпустили поснідати.
Він, погойдуючись, вийшов на балкон, потягнувся, і в цей час підійшла цариця і почастувала його однією виноградинкою. Цар зрадів і запитав: “Що, сніданок починається”? “А це і був сніданок, – сказала цариця. – Цар повинен давати приклад аскетизму. Тепер прийшла пора приступити до справжніх справ”. І у цей момент цар побачив з балкона віконце свого маленького дому навпроти і все зрозумів.
У цей момент знову прийшли астрологи і сказали, що положення світил знову концептуально змінилося, так що термін його правління збіг. Забрали корону і випровадили з палацу. Тесля прийшов у свою таверну, сів, щоб перекусити, і почув, як хтось з відвідувачів гнівався, що сьогодні новий цар обжирався на балконі виноградом. Він встав і голосно сказав: “Ніколи більше не критикуйте при мені цього царя”!
Диво-вдячність
Вдячність – це одна з основних ознак розвитку нашої свідомості, але найцікавіше полягає в тому, що вдячність зупиняє карму. Якщо ми, наприклад, вдячні хворобі як своєму учителеві, який карає нас за неправильну поведінку, ця хвороба перетворюється на частину духовного розвитку. Одним словом, вдячність перетворює неприємність на аспект духовного щастя. Невдячну людину нещастя вбиває, а вдячного – надихає. І зрозуміти це можна тільки ставши вдячним.
Якщо у нас проблеми на роботі, ми маємо бути вдячні долі, що у нас хоч є робота.
Якщо у нас проблеми в сім’ї, ми маємо бути вдячні, що у нас хоч є сім’я.Якщо нам не видають зарплату, ми маємо бути вдячні, що нам хоч є що видавати.
Якщо у нас щось вкрали, ми маємо бути вдячні долі, що у нас хоч є що вкрасти.
Якщо у нас щось болить, ми маємо бути вдячні долі, що хоч є чому боліти.
Карма досить повчальна по самій своїй природі. Зрозуміти її дію не так складно. Просто стукніть по стінці з усієї сили, і стінка відразу ж стукне вас у відповідь. Нерозуміння починається тоді, коли відповідь приходить не відразу, а через деякий час, як в принципі доміно”.
Принципи карми
Наші думки, плани і вчинки в цьому житті формують якості нашого наступного життя. Наприклад, якщо людина в минулому житті була вбивцею, то карма приходить до нього в цьому житті у вигляді страхів, хронічних хвороб і ранньої смерті. Якщо людина крала, то карма проявляється у вигляді хронічної нестачі часу, грошей і можливостей. Якщо людина перелюбствувала, у нього буде більше ворогів, ніж друзів. Одним словом, ми чесно отримуємо те, що заслужили.
З іншого боку, є і зворотний ефект. Наприклад, прощаючи іншого, ми кожного разу виліковуємося від хвороби, тому що хвороба прощає нас. А якщо ми радіємо чужим успіхам, до нас обов’язково прийде слава і процвітання. А заглянути в нашу власну карму нам дозволять ведичні системи, що передбачають, такі, як астрологія, нумерологія і палмистри.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *