Бандура в Сакраменто звучить понад 20 років

Бандура в Сакраменто звучить понад 20 років

Наприкінці грудня минулого 2014 року відбулося пам’ятне для бандуристів Сакраменто свято – відзначення 20 річної діяльності ансамблю бандуристів.

Ансамбль бандуристів постав при Школі Українознавства у 1990х роках, коли приїхала четверта хвиля емігрантів і саме 20 років тому назад, 27 листопада 1994 року відбувся перший виступ дитячого ансамблю бандуристів Сакраменто.
З того часу багато бандуристів співали і грали в нашому ансамблі: дівчата з Модесто: сестри Таня і Люда Цимбали, Леся і Алла Сусіди, з Ранчо Кордови: Аня Кухарець і Оля Дроф’як, із Сакраменто Софійка Гнатик, згодом Оленка і Дмитро Маркови, Ірина Тишкевич, Вікторія та Ірина Хомиці, Оля Була, Оля і Марта Ромасьо, Таня Ключник, Люба і Надя Клименки, Юля Деркач, Марина Виговська, Михайло Гнатишин, Андрій Нерода, Еліна Лещинська, Ліда Томків, Марія і Люба Скоць, Аніта та Мішел Ющук, Ангеліна і Діана Сушики, з Сан Франциско: Оксана і Арсен Стуси, Ярема Гриців, Андрій Данилишин.
Ансамбль бандуристів розпочав щорічні виступи на Каліфорнійській стейтовій виставці у 1997 році, виступав на різних Інтернаціональних фестивалях, прикрашав багато українських заходів для Товариства Збереження Української Спадщини, а також відбулося кілька бандурних фестивалів у грудні і тоді бандуристи готували великий репертуар різдвяних українських колядок та пісень.
Сьогодні в ансамблі учні Школи Українознавства Сюзанна Гонтар, Софія Бучко, Катя Біскарді, Eliza Hagy, Настя Кохана та дорослі учасники: Оксана Манжай, Тетяна МакФарланд, Тавіфа Гонтар, Олеся і Роман Рітачки та їхні діти Марко і Софія. У звітному ювілейному концерті взяли участь як теперішні учасники ансамблю, так і колишні – змогли прибути Міра та Наталя Калинюки і Люба Клименко, а також гості з Сан Франциско вокальний дует Оксани та Святослава Стусів.
Розпочався концерт “Молитвою за Україну”, збірка з якого була присвячена вдовам загиблих героїв. Прозвучали відомі бандуристам “Взяв би я бандуру”, “Де згода в сімействі”, різдвяні мелодії та пісні: “Щедрик”, “Бог Предвічний”, повстанські “Сумний був Святий вечір”, “Бог народився”.
Окремо виступили юні Катруся Біскарді, Еліза Гегі, які виконали обробки рідвяних мелодій Оксани Герасименко, дуетом виступили Сюзанна Гонтар і Софія Бучко, які приготували бакокову п’єсу італійського композитора Алессандро Скарлатті для майбутньої участі у міському бароковому фестивалі. Прозвучали колядки у виконанні дуету Сюзанни та її мами Тавіфи Гонтар, сімейних дуетів Рітачок та Стусів, Олі Герасименко Олійник та професійної оперної співачки Оксани Манжай та ін.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *