АРТ-ТЕРАПІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ВІДДІЛЕННЯ МАЛОІНВАЗИВНОЇ ХІРУРГІЇ У ТЕРНОПОЛІ.

У Тернопільській Університетській лікарні відкрили виставку робіт учнів художньої школи. Виставковим залом стали коридори Центру малоінвазивної хірургії.  Тепер і пацієнти, і медперсонал оточені  мистецтвом. Тут і малюнки, і графіка, і імітація вітражів, і аплікації різної тематики, жанрів та техніки виконання. Та й самі митці різного віку – від 9 до 17 років, розповідає директор Тернопільської художньої школи Євген Чопик.

Дві роботи із сорока предствлених в експозиції – справа умілих рук 13-річної Орисі Дуць. “Кожен з авторів радіє, що їх творчість тепер прикрашає лікарняні стіни” – каже дівчина.
Мистецькі витвори, зроблені дитячими руками, відволічуть пацієнтів від думок про їх недуги і сприятимуть швидшому одужанню, вважають медики. Кажуть, за кордоном таке поєднання приємного з корисним  практикують вже давно.
Кілька років тому подібну виставку відкрили у дитячій лікарні Тернополя. Ініціатор цього проекту – колишній учень художньої школи, а нині  завідувач відділення малоінвазивної хірургії Тернопільської Університетської лікарні – Сергій Дуць.

Роботи, представлені у експозиції, час-від-часу планують змінювати. Але в тому, що мистецькі твори підуть пацієнтам на користь, організатори виставки не сумніваються.  Кажуть – лікарі лікують тіло пацієнтів, а дитячі творчі роботи – допоможуть вилікувати від болю душі.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *