Сьогодні у Туреччині обмежили цензуру та стеження в Інтернеті

Сьогодні у Туреччині обмежили цензуру та стеження в Інтернеті

Турецький Конституційний суд скасував повноваження головного телекомунікаційного регулятора (TIB) щодо запровадження цензури та стеження в Інтернеті.

Про це повідомляється на сайті міжнародної організації «Репортери без кордонів» (RSF).

У такому рішенні «Репортери» вбачають «обнадійливий знак» після періоду посилення цензури у мережі, що тривало безперервно протягом року. Поправки, ухвалені у вересні 2014 року, уповноважували вищу корпорацію зв’язку віддавати розпорядження провайдерам здійснювати негайне «профілактичне» блокування сайтів в інтересах «національної безпеки», «громадського порядку» чи «запобігання злочину».

Зокрема TIB був уповноважений, незалежно від того, чи ведеться розслідування, збирати дані про підключення до Інтернету. Вищий правничий орган визнав положення неконституційним.

«Це рішення нагадує, що вимоги національної безпеки повинні бути збалансовані з питаннями свободи слова», – заявив завідувач реґіонального бюро RSF Йохан Бір (Johann Bihr). Разом із тим він вважає, що для гарантії свободи інформації у Туреччині необхідно повністю скасувати повноваження TIB здійснювати адміністративне блокування в мережі, припинити тотальне стеження в Інтернеті розвідувальних служб і кардинально реформувати закон про світову мережу.

Навіть без вересневих поправок-2014 турецьке законодавство щодо Інтернету лишається драконівським, наголошують «Репортери».

Конституційний суд Туреччини, нагадує RSF, вже ухвалював у квітні й травні цього року рішення «в інтересах свободи слова» скасувати блокування Twitter та YouTube.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *