Араби створять власне космічне агентство, щоб запустити зонд на Марс

Араби створять власне космічне агентство, щоб запустити зонд на Марс

Об’єднані Арабські Емірати оголосили про намір створити власне космічне агентство і перший арабський космічний апарат, який через сім років полетить на Марс. Цей проект дозволить увійти ісламському світу в епоху освоєння космосу і доведе, що мусульмани можуть зробити науковий внесок у розвиток людства, заявив президент ОАЕ шейх Халіфа бен Заїд Аль Нахайян.

P3

Планується, що ОАЕ створять безпілотний зонд, що подасться на Марс до 2021 року. Його подорож до Червоної планети триватиме дев’ять місяців, довжина шляху перевищить 60 млн кілометрів, а прибуття на Марс має співпасти зі святкування 50-річчя від дня створення Об’єднаних Арабських Еміратів.

Віце-президент ОАЕ і правитель Дубаї шейх Мухаммед бен Рашид Аль Мактум заявив, що завдання досягнення Марса було обране тому, що такі «епічні» завдання «надихають і мотивують». «Незважаючи на напруженість і конфлікти у регіоні, ми хочемо сказати усій планеті, що арабський світ може домагатися досягнень для усього людства, якщо будуть створені відповідні умови», – сказав він.

Emiratu1

Контролювати місію буде арабське космічне агентство. За словами, Аль Мактума, воно також відповідатиме за розвиток космічного сектора, збільшення внеску космічної промисловості у національну економіку і посилення позиції ОАЕ як глобального гравця в аерокосмічній сфері.

Агентство звітуватиме перед кабінетом міністрів ОАЕ, але при цьому буде фінансово і адміністративно незалежною структурою.

Марсіанський проект ОАЕ має стати «поворотним моментом розвитку» країни, яка у майбутньому зробить космічної сектор ключовим компонентом національної економіки.

Emirates-propozicii

ОАЕ стануть однією з дев’яти країн, що розробили космічні програми для вивчення Червоної планети. При цьому, інвестиції країни у розвиток космічних технологій уже зараз перевищують 20 млрд дірхам (5,4 млрд доларів).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *