Дністровський каньйон – одне із семи природніх чудес України

5

Дністровський каньйон – каньйон, утворений річкою Дністер і розташований на межі 4 областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Його довжина – близько 250 км.

3

Дністровський каньйон – найбільший в Україні і один з найбільших в Європі. Тут річка не просто обрамлена високими берегами, а ще й химерно петляє. Тому перед мандрівниками щогодини відкривається новий краєвид. Сплав тут можна поєднати з оглядом визначних пам’яток на берегах (наприклад, водоспад і замок в Червонограді). Класичне місце для сплаву – ділянка на Тернопільщині, від с. Лука до с. Устечко.

16758674

Красу Дністровського каньйону  підкреслюють численні водоспади, листяні, мішані та соснові ліси, цілющі джерела, місцеві заповідники: Урочище Криве, Червона гора, Хмелівська стінка.

4_4(77)

На лівому березі Дністра з Хмелеви Подільської глибоким яром тече потічок, утворюючи каскад мальовничих водоспадів (висота деяких сягає 6-8 м). Поряд із селом Нирків Заліщицького району шумно скидає свої води 16-метровий Джуринський водоспад.

20110908_92

Біля заповідної Червоної гори між селами Берем’яни і Сокілець височіють, вкриті лісом, два пагорби – Велика і Мала Говда. Біля них у 1930-х рр. діяв туристичний притулок для водних туристів, які сплавлялися річкою на човнах і байдарках.

6869_800x600_dnestrovskiy-kanon

Береги Дністра вкриті рідкісною рослинністю, що за своєю різноманітністю перевершує Кременецькі гори і Подільські Товтри – горицвіт, сон великий, ковила, первоцвіт, ясенець білий, мигдаль степовий, Ромашка лікарська, молодило руське та багато інших рослин.

1

У лісах Дністровського каньйону  водяться козулі, зайці, борсуки, лисиці, вепри, білки та інші тварини. На кам’яних схилах і в чагарниках живуть ящірки, мідянки, гадюки, вужі.

5db5a7c0198d

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *