Українська школа в Баку

Українська школа в Баку

Мова, школа, церква – три головні опори національної ідентичності. І це вже сприймається як аксіома. Зуміє українська діаспора втримати ці опори, матиме майбутнє. Українська громада в Азербайджані намагається зберегти свою національну приналежність. Потребу у навчанні дітей української мови та історії українська громада Азербайджану реалізувала дванадцять років тому. За підтримки міністерства освіти Азербайджану при Бакинському слов’янському університеті створили центр української мови та культури та українську недільну школу.

 

Про інтерес азербайджанського суспільства до України яскраво свідчить робота Бакинського слов’янського університету. Тут з двохтисячного року готують дві спеціальності з українським напрямком: перекладу та українознавства. Таку популярність в університеті пояснюють зацікавленістю, найперше, азербайджанського та турецького бізнесу у фахівцях зі знанням української мови.

 

Дванадцять років тому за підтримки міністерства освіти Азербайджану при Бакинському слов’янському університеті створили центр української мови та культури та українську недільну школу. Сьогодні у школі навчається двадцять двоє учнів. Її директор Леся Керімова з гордістю показує класи, бібліотеку, музей. Розповідає про звичаї та традиції школи, умови навчання та заохочення учнів.

 

«Ми сьогодні забезпечені всім необхідним. Приходьте. Вчіться. Історія, культура. Співаємо. Не танцюємо тільки. Ніколи не було перешкод. До України ставлення дуже гарне».

 

Леся Керімова, директор центру української мови та культури при Бакинському слов’янському університеті

Леся Керімова, директор центру української мови та культури

 

Пані Леся переконана, кількість учнів могла б бути більшою. Все залежить від доброї волі самих місцевих українців.

 

«Діти є, але їх треба заохочувати. Коли я прийшла до школи, я привела своїх дітей. І це має бути в сім”ї таке бажання. Не так, що ходиш просиш. В сім’ї має бути це бажання. Ну звідки дитина другого – третього покоління, має бабусю українку, живе тут десятками років. Ну, що вона знає про Україну. Треба щоб бабуся щось розказала їй про Україну. Чимось зацікавила. Привела хоча б».

 

Чи не найбільшим заохоченням вивчати українську мову є перспектива отримання дітьми з діаспори вищої освіти в Україні. Саме тому українці Азербайджану звертаються до держави Україна з проханням дозволити їхнім дітям вчитись в українських вишах, не як іноземним громадянам. У минулі роки діяла державна програма для закордонних українців за якою діти з діаспори мали можливість вступити в українські університети лише на підставі співбесіди. Серед українців Азербайджану ця програма була особливо популярною.

 

Поновлення державної програми навчання для закордонних українців, переконані в українській недільній школі, одразу викличе інтерес до вивчення української мови серед молоді української діаспори Азербайджану. А говоритимуть українською діти, матиме майбутнє і громада. І тоді асиміляція українцям Азербайджану загрози не становитиме. Переконаний надзвичайний та повноважний посол України в Республіці Азербайджан Олександр Міщенко.

 

«Головне зараз яким шляхом піде молодь. Чи вона піде шляхом асиміляції, чи будучи громадянами Азербайджану українського походження вони будуть і патріотами країни проживання і прихильниками своєї країни походження. Мені здається, що такий варіант, коли людина тримає в серці Україну як свою альма-матер, але громадянин Азербайджану і він є чесний відданий цій країні де він живе. Це найбільш такий позитивний варіант».

5 comments

 • В найближчому майбутньому збираюсь переїхати в Азербайджан на постійне місце проживання. Дуже б хотілося приймати активну участь у розвитку української свідомості земляків , які там проживають. Скажіть за якою адресою можна звернутись у місті Баку чи Сумгаїті ?

  Reply
  • У Баку дуже активна і чисельна українська громада. Вона активно співпрацює з посольством України в Азербайджані. Ви зможете отримати багато інформації саме в українському посольстві. А ще пропонуємо Вам адресу у fb активної українки, яка багато років мешкає в Баку – пані Леся Керімова – Шевченко.
   https://www.facebook.com/profile.php?id=100006238813901

   Reply
 • Доброго дня! Нещодавно приїхала в Баку з України! Дуже хотілося б тут знайти українців, друзів з яким могла б спілкуватися на рідній мові! Також хотіла б приймати активну участь у розвитку української мови та культури тут, долучитися до роботи громади, діаспори, посольства. На жаль не знаю до кого тут звернутися, за освітою викладач – хореограф. Мій мейл Julia1106_uli4ka@mail.ru

  Reply
  • У Баку дуже активна і чисельна українська громада. Вона активно співпрацює з посольством України в Азербайджані. Ви зможете отримати багато інформації саме в українському посольстві. А ще пропонуємо Вам адресу у fb активної українки, яка багато років мешкає в Баку – пані Леся Керімова – Шевченко.
   https://www.facebook.com/profile.php?id=100006238813901

   Reply
 • Здраствуйте!!! Подскажите пожалуйста о украинской школе. Как она фуекцыонирует, где находится и электронный адрес!!!спасибо зарание!

  Reply

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *