Тернопіль підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку.

Тернопіль підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку.

Мільйони будуть. Тернопіль підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку. Підписи під нею поставили міський голова Тернополя Сергій Надал і директор банку в Україні Шевкі Аджунер.

Згідно з документом 10 мільйонів євро місто отримає в кредит на 15 років під максимум 5% річних, при цьому сплачувати його місто почне тільки через 3 роки. Ще 5 мільйонів – грант, який повертати не потрібно. Всі ці гроші підуть на реконструкцію системи теплопостачання. В двох мікрорайонах, “Сонячному” і частково на “Східному” планують встановити індивідуальні теплові пункти біля кожного житлового будинку, які регулювати подачу гарячої води і тепла в автоматичному режимі, як це зараз відбувається у школах та дитсадках Тернополя. В планах – часткова заміна мереж теплопостачання, будівництво 6-мегаватної котельні на альтернативних видах палива, що дозволить відмовитись від газу, а також будівництво сонячних колекторів і реконструкція однієї з діючих котелень на “Східному” масиві. Для мешканців “Сонячного” і “Східного” це означає гарячу воду цілодобово і якісне теплопостачання.

Проект, запевняють чиновники, за деякий час окупиться, а за рахунок економії на цих мікрорайонах, може йти мова про цілодобове гаряче водопостачання решти міста, тому потреба у встановленні індивідуального опалення відпаде. Частину робіт планують провести до початку опалювального сезону, тобто до жовтня.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *