Стрий – місто в передгір’ї Карпат.

Стрий – це місто в передгір’ї Карпат, місто над рікою, з якої все починалось.

Сьогодні місто Стрий – одне з найкрасивіших і найблагополучніших міст в незалежній Україні, місто активних і національно-свідомих мешканців, які прагнуть зробити його кращим.

56893b68d6e66dbeef40087fd9823c4a

Стрий — місто в Україні, центр Стрийського району Львівської області, один з головних та найбільших транспортних вузлів Західної України, важливий економічний та культурний центр Львівської області.

Місто розташоване на лівому березі ріки Стрий.

stryj05

Перша згадка про місто датується 1385 роком. Вже тоді місто згадується як центр волості. У 1431 році місто отримує Магдебурзьке право.

Значне зростання Стрия відбувалося у другій половині XVII століття, сприяв розвиткові міста колишній стрийський староста, а пізніше король Речі Посполитої Ян Собєський.

IMG_2678

У ті часи місто носило титул «Вільного королівського міста». Після Першого поділу Польщі місто відійшло до Імперії Габсбургів, згодом Австро-Угорська імперія.

stryj15

З початком Першої світової війни Стрий стає місцем народження легіону Українських січових стрільців. У 1920—1930-их роках Стрий був одним із найактивніших осередків УВО й ОУН.

stryy_7

В середині XIX століття місто перетворилося на значний залізничний та газопромисловий центр, що сприяло швидкому розвитку міста. За Пактом Молотова — Ріббентропа 1939 року Стрий анексований Радянським Союзом.

Музей_-Верховина-,_Стрий

14 березня 1990 року у Стрию, першому з українських міст, підняли національний символ — прапор України. У 2003 році місто визнано найкращим районним центром Львівської області.

1a35d39dcf

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *