Світовий банк дає гроші на тепло для тернополян

Світовий банк дає гроші на тепло для тернополян

У Тернополі стартує проект Світового банку спрямований на підвищення енергоефективності централізованого теплопостачання. Це третій проект Міжнародних фінансових інститутів, який реалізовуватиметься в нашому місті. Завдяки йому, переконаний міський голова Тернополя, споживачі відмовлятимуться від індивідуального опалення.

Двадцять п’ять мільйонів американських доларів кредиту на двадцять років під один відсоток річних отримає Тернопіль на удосконалення системи теплопостачання. Проект охопить шість котелень міста, які обслуговують триста одинадцять багатоквартирних будинків і реалізовуватиметься паралельно ще з одним проектом, фінансованим Європейським банком реконструкції і розвитку.

У стислі терміни було розроблено техніко-економічне обґрунтування модернізації системи централізованого теплопостачання. Захист пройшов у Вашингтоні і Києві. За вчасного фінансування роботи розпочнуть у вересні, завершать у дві тисячі вісімнадцятому році.

Міська влада не наражається на жодні ризики. Світовий банк погашатиме навіть податок на додану вартість. Через довоготривалість проекту і низькі відсотки міська влада вважає його одним із найуспішніших.

Встановлюватимуть нове обладнання досвідчені фахівці. Банк також профінансує навчання тих, хто буде обслуговувати нову систему. Ефект економії обіцяють миттєвий, а тому, на відміну від тих, хто користується індивідуальним опаленням, для споживачів тепла від “Тернопільміськтеплокомуненерго” тарифи не зростатимуть.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *