Податок на депозит будуть сплачувати усі українці

Податок на депозит будуть сплачувати усі українці

Податок на депозит відтепер будуть сплачувати усі українці не залежно від розміру вкладу. З 1 серпня набрав чинності закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу”. Тепер щомісяця 15 процентів від відсотків депозиту йтиме в державну казну.

В Україні введено податок на доходи з депозитів і рахунків. Відповідний закон був прийнятий парламентом ще 4 липня. Для клієнтів це фактично означає, що всі їхні доходи, отримані в банках, оподатковуватимуться за ставкою 15%. Зверніть увагу, що податок знімають не від суми депозиту, а вираховують із відсотків. При цьому не має значення ані сума депозиту, ані сума доходу – така ставка діє абсолютно для всіх вкладів без винятку. Всю процедуру розрахунку цього податку, його стягнення і перерахування до держбюджету беруть на себе банки. Їхніх клієнтів цей процес взагалі ніяк не торкнеться.

Банки будуть розраховувати і перераховувати до держбюджету ці податки щомісяця.

Заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших соцвиплат таке оподаткування не торкнеться. Щодо девідентів, то вони як і раніше, оподатковуються за ставкою 5%.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *