Пам’ятник депортованим українцям може постати у Тернополі.

Пам’ятник депортованим українцям може постати у Тернополі.

Таке рішення прийняли ще двадцять років тому у п’ятдесяту річницю примусового виселення з території сучасної Польщі. Ініціатори зведення планують його урочисто відкрити на День Незалежності. От тільки через інфляцію і корективи у проекті, для завершення роботи не вистачає грошей.

Трагічні часи пережили українці, які проживали на землях, що відійшли після Другої світової війни до Польщі — Лемківщині, Надсянні, Підляшші, Холмщині. Їх долею розпорядився Сталін, нав’язавши польському народові прокомуністичний режим, він віддав ці землі, не питаючи місцевих мешканців, Польщі. Уже з 1944 р. почалося примусове переселення українців звідти на схід. У1945— 1946 pp. мало не півмільйона людей втратили землю, майно і під військовим конвоєм були насильно перевезені в СРСР. З них сто п’ятдесят тисяч оселилося на Тернопільщині. Увіковічнити трагедію вирішили кілька років тому. Обрали місце – у Тихому сквері поблизу центрального універмагу. Там поставили камінь і взялися збирати гроші. Коли необхідну суму уже майже зібрали, в країні почалися трагічні події, які вплинули на ціни.

Вартість пам’ятника була 200 тисяч, а зараз – 250 тисяч. Подорожчали матеріали і висота пам’ятника змінилася, тому гроші потрібно до збирати

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *