Паління може призвести до сліпоти, – медики

Паління може призвести до сліпоти, – медики

Вікова макулярна дегенерація – одне з найпоширеніших захворювань, через яке люди втрачають зір. Відбувається атрофія або рубцювання центральної частини сітківки, світлочутливої тканини, що відповідає за гостроту зору. У курців ризик дегенерації значно вищий внаслідок ушкодження судин, що живлять сітківку.

33135

В умовах недостатнього живлення тканини очей виснажуються й накопичують токсичні речовини. Цю проблему досліджували науковці з Університету Вісконсина.

За основу брали дані близько 5000 людей, які почали збирати ще у 1988 році. Це були знімки очного дна, що робили на початку дослідження і потім кожні п’ять років. До кінця дослідження залишилося 4439 людей. Рання форма віковий макулярної дегенерації розвилася у 24% осіб. До пізньої стадії недуга прогресувала у 4,5%.

При цьому, паління підвищувало ризик прогресування до пізньої стадії на 36%. Рання форма захворювання проявлялася частіше також у курців. Паління призводило до росту ризику смерті. На ризик впливали тривалість паління і кількість сигарет, що викурюються на день.

61563297

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *