Новий Закон “Про вищу освіту” має Україна

Новий Закон “Про вищу освіту” має Україна

Вищим навчальним закладам – більшу автономію, стипендії – за рейтингом. Верховна рада проголосувала у другому читанні і в цілому новий Закон України “Про вищу освіту”.

Ще до сьогодні новий закон про вищу освіту не вийшов зі стін Верховної Ради. Його удосконалюють. Одним із найбільш проблемних досі було питання зароблених університетами грошей, які йшли в держбюджет. Новий закон університетам надає більшу самостійність, зокрема і фінансову.

Крім того, з’явиться новий орган – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Воно ліцензуватиме, акредитуватиме виші, інспектуватиме та розглядатиме питання, пов’язані із захистом дисертацій. Після того, як закон вступить в дію, по-новому обиратимуть і ректора. За його кандидатуру голосуватимуть і викладачі і студенти, а термін перебування на посаді – зменшиться.

Зміни торкнуться не лише ректорів, а й студентів. Середній бал ролі не гратиме, стипендію виплачуватимуть відповідно до позиції у рейтингу.

Усі вищі навчальні заклади також отримають право остаточного присудження наукових ступенів. Окрім цього, суттєво буде посилено антиплагіатні норми і відповідальність за них.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *