МЗС Латвії та Ісландії: Санкції Євросоюзу щодо Росії дають свій ефект

МЗС Латвії та Ісландії: Санкції Євросоюзу щодо Росії дають свій ефект

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс вважає, що санкції, що застосовує Євросоюз щодо Росії, дають свій ефект.

«Ми бачимо, що ці санкції працюють. Ми бачимо, як змінюється поведінка деяких високопоставлених чиновників, коли вони не говорять перед камерами і мікрофонами. Це дає свій ефект, і я думаю, що ситуація розвивалася б більш негативно, якщо б цих санкцій не було», – сказав глава МЗС Латвії на брифінгу в середу в Києві.

Він також висловив сподівання, що Росія сприятиме деескалації ситуації в Україні, оскільки якщо не припиняться поставки зброї і підтримка сепаратистів, то ситуація на Донбасі не стабілізується.

Крім того, він висловив сподівання, що Європейська Рада на засіданні у середу висловить свою позицію щодо ситуації в східних регіонах та одноголосно ухвалить рішення.

«У цьому випадку потрібно показати, що нинішня реакція виходить від всього Євросоюзу», – сказав він.

У свою чергу, глава МЗС Ісландії Гуннар Брагі Свейнссон додав, що для того, щоб не постраждали мирні жителі, розв’язати ситуацію в Україні потрібно шляхом переговорів.

«Важливо зараз, щоб всі думали про пошуки рішення через чинення тиску на Росію. Ми маємо звертатися до тих, хто почав це, хто несе за це відповідальність, щоб вони втрутилися в ситуацію та прийняли це рішення (рішення про переговори)», – сказав він.

Міністр також висловив думку, що якщо триватиме ескалація ситуації, то нинішня ситуація на Донбасі може залишитися в такому стані на багато років.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *