За мир та єдність в Україні молились у Зарваниці

За мир та єдність в Україні молились у Зарваниці

Понад сто тисяч прочан з усієї України і закордону відвідали впродовж двох днів Всеукраїнську та молодіжну прощі в Марійському духовному центрі Зарваниця. Люди молилися за мир та єдність України і по особливому вітали гостей із Донеччини, Луганщини та Криму, які долали численні блокпости та ризикували життям, аби взяли участь у спільній молитві.

Попереду національний стяг, молитва на устах, спокій в серці. Так тисячі прочан долають десятки, сотні кілометрів, аби побувати в українському  осередку духовності Зарваниці. Одна з найбільших груп, а це близько двох тисяч людей, йшла до Зарваниці з Тернополя. Найбільше часу в дорозі провели прочани з Хмельницького: на прощу вони йшли майже тиждень.

Аби дорога прочан була комфортною, вздовж маршруту до Зарваниці організували волонтерські пункти. Тут роздавали воду, допомагали учасникам пішої прощі медики.

На прощу в Зарваницю вже традиційно приїхав Глава УГКЦ Святослав Шевчук. Блаженнішого урочисто зустріли на межі Бучацького і Теребовлянського районів.

Під час прощі в Зарваниці дякували Богові за те, що українська греко-католицька церква двадцять п”ять років тому вийшла з підпілля, за те, що тепер кожен може вільно йти до храмів, молитися, прославляти Господа і духовно жити.

Блаженніший Святослав вже традиційно зустрівся в Зарваниці з молоддю, назвав її відважною та подякував за боротьбу, яку вона веде: “Бо сьогодні треба великої відваги усім нам, щоби встати з колін і будувати, виборювати краще майбутнє для народу” , –  сказав глава УГКЦ.

Під час прощі відзначили єпископів та священиків, які брали активну участь у церковному житті у часи переслідувань, а Блаженного Василія Величковського проголосили покровителем пенітенціарної служби, молилися за Героїв Небесної сотні, та усіх хто віддав своє життя за Україну, відбувся традиційний похід із свічками до чудотворного місця.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *