11 листопада – відзначається велике свято поляків – День незалежності Польщі.

11 листопада – відзначається велике свято поляків – День незалежності Польщі.

11 листопада Польща святкує відновлення незалежності. Це свято на честь проголошення незалежного статусу Польщі від Австрії, Московії та Німеччини. Історична подія відбулася в 1918 році, коли завершилася перша світова війна.

До здобуття незалежності Польща 123 роки була розділеною між кількома державами: Австрією, Московією та Пруссією. І тільки 11 листопада 1918 року вона знову стала повноцінною самостійною державою, яку очолив Юзеф Пілсудський. Саме під його керівництвом і було сформовано демократичний уряд Польщі.

jozef-pilsudski

Так розпочався новий період в історії – процес відродження незалежної Польської держави. Це була важка і бурхлива дорога, яка, незважаючи ні на що, закінчилася перемогою. Її результатом стало повернення на карту Європи гордої назви – Польська Республіка.

Щороку з нагоди цієї події відзначається велике свято поляків – відбуваються офіційні урочистості, військові паради та концерти.

Нині Польща – суверенна держава, член Європейського Союзу і Північноатлантичного Союзу, це країна, яка будує партнерські стосунки з сусідами, в тому числі, й з Україною. Проте, не можна забувати досвід історії. Незалежність поляки здобували нелегко, її потрібно було завойовувати, жертвуючи життям багатьох поколінь. Повинні були минути довгих 123 роки панування загарбників Росії, Пруссії і Австрії та кровопролитних боїв І світової війни, щоб над Віслою знову запанувала свобода. Але й пізніше довелося багато разів її захищати. Тому 11 листопада – свято усіх тих, хто боровся за Польщу. І йдеться тут не лише про боротьбу зі зброєю в руках, але й про збереження національної ідентичності, часто всупереч тиску і репресіям. Поляки, які живуть за кордоном, добре розуміють суть такої боротьби. Завдяки їхній участі вдалося протягом десятиліть розвивати польську культуру та традиції, зберегти рідну мову та релігію предків.

11 листопада – дата, яка у радісній атмосфері та відчутті спільноти об’єднує польську громадськість як у країні, так і в усьому світі.

З Днем Незалежності!!!

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *