Що краще з’їсти на ніч, щоб не нашкодити здоров’ю?

Що краще з’їсти на ніч, щоб не нашкодити здоров’ю?

Не дивлячись на те, що фахівці з харчування твердять, що їсти на ніч шкідливо, смачно перекусити в цей час не нехтують багато з нас. Але є й такі, хто, навпаки, вирішує голодувати перед сном, і мучиться від голоду, який заважає заснути. Ми ж пропонуємо деякі продукти, які допоможуть і втамувати нічний голод, і не будуть відкладатися в жир, і навіть поліпшать сон.

Під час неспання в організмі виробляється багато необхідних йому речовин, які впливають на наш настрій і самопочуття: серотонін, дофамін, мелатонін, ендорфін та інші. Для міцного і здорового сну необхідна достатня кількість мелатоніну. Для збільшення його вироблення необхідно вживати нежирні сорти м’яса і птиці, молоко і яйця, а також зелені овочі, горіхи, ананаси.

В жодному разі не варто вживати швидкі вуглеводи на ніч, але зате розбавити білкову їжу можна складними вуглеводами, такими, як крупи і цільнозернові продукти.

До списку найбільш корисних продуктів перед сном відносять:

1. Молоко, яке заспокоює, тонізує організм і бореться з почуттям голоду. Його слід вживати тільки тим, у кого немає ферментативної недостатності.

2. Індичка, що містить вітаміни групи В і залізо, сприятиме нормалізації сну.

3. Сухофрукти містять магній, який добре впливає на сон, але при цьому не слід їх переїдати, оскільки вони більше відносяться до простих вуглеводів.

4. Цільнозерновий хліб навіть у вечірній час в невеликій кількості не зашкодить фігурі, але зате поліпшить сон і самопочуття.

5. Зелені листові овочі ідеальні союзники в поліпшенні сну і здоров’я в цілому. Їх можна вживати ввечері в необмеженій кількості.

6. Сир незамінний у вечірній час для кращого відновлення під час сну і синтезу амінокислот.

Важливо не тільки те, що ви вживаєте на ніч, але і в якій кількості. Для хорошого сну важливо знайти золоту середину, щоб не переїсти, але й не голодувати.

Не слід на ніч вживати багато міцного чаю, кави або газованих напоїв. А ось трав’яні чаї та відвари, навпаки поліпшать сон, розслаблять організм і підготують його до відновлення

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *